SON TV

‘Yaşından büyük gösteriyordu’

Gölcük'te 13 yaşındaki kıza tecavüzden tutuklanan 29 kişinin savunmaları bu kadar da olmaz dedirtti.

‘Yaşından büyük gösteriyordu’

SON.TV / Kocaeli’nin Gölcük İlçesi’nde ilköğretim okulu öğrencisi 13 yaşındaki Ö.Y. ile 29 kişinin cinsel ilişkiye girdiğinin ileri sürülmesi ve gözaltına alınanlardan 8’inin tutuklanması ilçede şok etkisi yarattı.

Tutuklananlardan bazıları Ö.Y.’nin yaşını söylemediğini, daha büyük gösterdiğini, ayrıca para karşılığı birlikte olduklarını öne sürdü. Devlet korumasına alınan Ö.Y. ile ilgili olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin de Twitter sayafasında, ‘Müdahillik talebinde bulunduk’ açıklaması yazdı.

Gölcük’te ilköğretim okulu öğrencisi Ö.Y.’nin, okul arkadaşlarıyla konuşurken, bazı erkeklerle cinsel ilişkiye girdiğini ağzından kaçırmasıyla skandal ortaya çıktı. Okulda bazı öğrencilerin de Ö.Y. ile ilişkiye girdiği ileri sürülürken, öğretmenlerin Ö.Y.’in annesiyle görüşmesi üzerine olay yargıya intikal etti.

Gölcük Kaymakamı ile diğer yetkililer konuyla ilgili hiç bir soruya cevap vermezken, tutuklananlar arasında ilçenin tanınmış ailelerinin çocukları ile yakınlarının bulunduğu belirtildi. Ancak bu kişilerin kimlerin yakını olduğu açıklanmadı.

Halen cezaevinde bulunan A.E.T., İ.K., U.N.K., Ç.U., E.D., S.A., Ş.T. ve U.A. ifadelerinde suçlamaları kabul etmedi. Ö.Y. ile para karşılığında ilişkiye girdiklerini öne süren şüpheliler, kızın yaşından büyük gösterdiğini savundu. Tutuklananların şüphelilerin yakınlarının ise çok sayıda avukat tuttuğu belirtildi.

BAKANLIK DEVREDE

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin Twitter sayfasından açıklama yaptı. Bakan Şahin açıklamasında şunları yazdı: “Bugün basında da yer alan Gölcük’teki kız çocuğunun başından geçen olaylarla ilgili Bakanlık olarak müdahillik talebinde bulunduk. Hukuk Müşavirliğimizin Bakanlık görev alanımızdaki pek çok konuda müdahil olmasıyla mağdurun hakkını koruyor, kararlığımızı gösteriyoruz. Diğer çalışmalarımızın yanı sıra, görev alanımızdaki davalarda Hukuk Müşavirliğimiz mağdurlardan yana davalara müdahil oluyor. Örneğin ABD’li Sarai Sierra ve İstanbul Samatya’daki cinayeterde de Bakanlığımız şu anda müdahil. Mağdurlar veya ailelerine destek veriyor.”

ETİKETLER: