SON TV

Bom’BAL’adı!

MHP'li Faruk Bal, eşine boşanma davası açtı. Ayrıca 19 yıllık karısının kendisine yaklaşmaması için karar aldırdı. Dünkü nafaka davasına katılan öfkeli kadın ise şu açıklamayı yaptı:

Bom’BAL’adı!

SON.TV / BEN ALDIM, BEN BOŞARIM
Adliye koridorları bu kez siyaset dünyasının ünlü bir ismini ağırladı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal, eşiyle yollarını ayırdı. Milletvekili Faruk Bal, 1 yıl önce 19 yıllık eşi Döndü Akkaşoğlu’na boşanma davası açtı. Ayrıca “Eşim iyi biri değil. Ruh sağlığı bozuk. Bana zarar verebilir” deyip koruma talep etti. Mahkeme, bunun üzerine Döndü Akkaşoğlu’nun Meclis ve Bal’ın yaşadığı eve 6 ay süreyle yaklaşmaması yönünde karar verdi. İşte gelişmeler sürerken çift dün nafaka davasında karşı karşıya geldi.

4 BİN TL NAFAKA ÖDEYECEK

Ankara 1. Aile Mahkemesi’nde görülen davaya Faruk Bal’ın avukatı ile Döndü Akkaşoğlu katıldı. Akkaşoğlu yaşamını devam ettirebilmek için 13 bin TL nafaka talep etti. Mahkeme Akkaşoğlu için 2 bin, her çocuk için de bin TL nafaka ödenmesine karar verdi. Akkaşoğlu boşanma davasının yanı sıra 250 bin TL’lik manevi tazminat davası da açtı.

‘2 KORUMASI VAR’

Adliyede gazetecilerle karşılaşan Akkaşoğlu, ilginç açıklamalar yaptı. Akkaşoğlu, “Avukat dahi tutmadım. Ben aldım, 19 yıl sonra yine ben boşarım. 2 koruması olan milletvekiline nasıl şiddet uygularım? Tedbir kararının bir 6 ay daha uzatılmasını istedim” dedi. Dava çiftler arasında uzlaşma olmadığı için ileri bir tarihe ertelendi.

‘GÜCÜNÜ KULLANDI’

Döndü Akkaşoğlu, ayrılık arifesinde olduğu eşini bombaladı: “Faruk Bal tedbir için siyasetin gücünü kullandı. Ben mahkemeye bu tedbir kararı için itiraz dahi etmedim. Neden benim için tedbir aldırdığını ona sormak lazım. Hatta bu karar bittiğinde 6 ay daha uzatılmasını istedim.”