SON TV

Öğrenciler dikkat:’Facebook’ta cinsel sapıklar dolaşıyor’

Adıyaman’da bir şahıs, sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta liseli öğrencilerin hesap şifrelerini kırarak özel fotoğraflarını indirdi. Daha sonra fotoğrafını indirdiği liseli kızlarla iletişime geçen şahıs, tehdide kalkışınca yakayı ele verdi.

Öğrenciler dikkat:’Facebook’ta cinsel sapıklar dolaşıyor’

SON.TV / ÖZEL HABER – Adıyaman’da bir şahıs, sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta liseli öğrencilerin hesap şifrelerini kırarak özel fotoğraflarını indirdi. Daha sonra fotoğrafını indirdiği liseli kızlarla iletişime geçen şahıs, tehdide kalkışınca son işinde yakayı ele verdi..

SON.TV muhabirinin edindiği bilgiye göre, Adıyaman’da ikamet eden 25 yaşında M. G. isimli şahıs tanımadığı lise seviyesindeki öğrencilerin önce Facebook şifrelerini hackleme yöntemi ile ele geçirdi. Daha sonra Facebook şifresini kırdığı liseli kızlarla yine Facebook üzerinden iletişime geçip, elinde özel görüntülerin olduğunu söyledi. Görüntüleri başka internet sitelerine yükleyeceğini söyleyen M. G., yüklememe karşılığında para ve cinsel ilişki isteğinde bulundu. M.G.’nin bu şekilde birçok kız ile iletişime geçtiği ortaya çıktı.

BULUŞMA İSTEĞİ YAKAYI ELE VERDİ
M. G. bununla yetinmeyip, en son şifresini kırıp tehdit ettiği liseli kız ile görüşmek istedi. Liseli kızın GSM numarasına da ulaşan M. G., sürekli olarak internet ve telefon aracılığı ile liseli kızı taciz etmeye başladı. Durumdan rahatsız olan liseli kız, olayı polise bildirdi.

EMNİYET KISA SÜREDE CEVAP VERDİ
Liseli kızın ihbarıyla ilgili hemen işlem başlatan Adıyaman Emniyet Müdürlüğüne Bilişim Suçlar Şube Müdürlüğü polis ekipleri, liseli kız ile işbirliği yaptı. Ekipler, liseli kıza buluşma davetini kabul etmesini söyledi. Liseli kız ise polis ekiplerinin söylediğini harfiyen yerine getirdi. M. G. ile liseli kız buluşma noktasında bir araya gelince, Adıyaman Emniyet Müdürlüğüne Bilişim Suçlar Şube Müdürlüğü polis ekipleri harekete geçti. Polis ekipleri Facebook tacizcisi M. G.’yi suçüstü yakalayarak göz altına aldı. Emniyet Müdürlüğü’nde ilk ifadesi alınan M. G. daha sonra adliyeye sevk edildi. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.

UZMANLAR UYARIYOR
Konu ile ilgili SON.TV’ye demeç veren uzmanlar, gençlerin sosyal paylaşım sitelerinde tanımadıkları kimselerle iletişime geçmemesi uyarısında bulundu. Sanal ortamda farklı kimliklerle art niyetli birçok kişinin olduğunu belirten uzmanlar, gençlere, şüphe uyandıran durumlarda bağlı bulundukları ilin Emniyet Müdürlükleri ya da en yakın güvenlik birimi ile iletişime geçmelerini tavsiye ettiler.
YASAL UYARI: Bu haber kaynak gösterilse dahi, aktif link verilmeden alıntılanamaz.

0/5 (0 Reviews)