SON TV

Adliye personellerine ilk akbil yardımı yarın!

Daha önce akbil yardımından yararlanan ancak, yılbaşından itibaren bu hakları kaldırılan büyükşehirlerdeki adliye personeline Adalet Bakanlığı'ndan müjde gibi bir haber geldi.

Adliye personellerine ilk akbil yardımı yarın!

SON.TV / ÖZEL HABER – Daha önce akbil yardımından yararlanan ancak, yılbaşından itibaren bu hakları kaldırılan büyükşehirlerdeki adliye personeline Adalet Bakanlığı’ndan müjde gibi bir haber geldi.

Büyükşehirlerdeki adalet personeli, yarından itibaren akbil yardımlarını ilgili Adliye saraylarının idari bürolarından alabilecek.

Adalet Bakanlığı’na bağlı Ankara, İstanbul ve İzmir Adliyesi personeli, yılbaşından önce yol yardımı alıyordu. Ancak alınan bir karar ile bu yol yardımı verilmekten vazgeçildi. Son.tv’nin ulaştığı bilgiye göre, üç büyükşehirdeki adliye personeline verilen 155 TL yol yardımı, yarından itibaren ödenecek. Büyükşehir Belediyelerin ilgili Adliye Saraylarında çalışan personeller akbil yardımlarını İdari bürolardan alabilecek. Yarın ilk akbil yardımlarını tekrar alacak olan adliye personelleri, geçmişe dönük yol yardımlarını talep etseler dahi alamayacak.

DİĞER İLLER ŞİKAYETÇİ
Akbil yardımının sadece Büyükşehir belediyelerindeki adliye personellerine uygulanması, diğer illerde bulunan personelleri kızdırdı. Diğer illerde bulunan personellerin konu ile ilgili Adalet Bakanlığı’na BİMER ve dilekçe ile başvuracakları kaydedilirken, uygulamanın eşiliğe de aykırı olduğu savunuluyor.

YASAL UYARI: Bu haber kaynak gösterilse dahi, aktif link verilmeden alıntılanamaz.

0/5 (0 Reviews)