SON TV

Reuters George Soros’u böyle öldürdü!

Haber ajansı Reuters, Açık Toplum Enstitüsü Başkanı işadamı George Soros öldükten sonra yayınlanacak bir haberi yanlışlıkla servis etti.

Reuters George Soros’u böyle öldürdü!

Reuters, haberi gerçi çekse de internet siteleri bu durumu “Reuters, George Soros’u öldürdü” başlığıyla okuyucularına duyurdu.

Todd Eastham imzasıyla yayınlanan vefat ilanında ölüm tarihi boş bırakıldı, Soros’un spekülasyonlarla kazandığı paralar ve sebep olduğu krizlere yer verildi.

Yanlışlıkla ölüm haberini geçen Reuters konuya ilişkin düzeltme ve özür yazısı yayınladı.

Reuters’ın İletişim Birimi Başkanı Barb Burg, “George Soros’un ölüm haberini yanlışlıkla yayımladık. Haber sistemindeki bir kişi haberin yayınlanmasını sağlayan tuşa yanlışlıkla bastı” diye açıkladı.

YALANLANDI: SOROS YAŞIYOR

Ünlü yatırımcı George Soros, öldüğüne dair Reuters haberini yalanlandı.

Sterlini yıkan adam olarak tanınan ünlü yatırımcının sözcüsü Michael Vachon’dan yapılan yazılı açıklamada, “Reuters’ta akşam saatlerinde çıkan George Soros’un öldüğü haberi gerçeği yansıtmamaktadır. George Soros yaşıyor ve sağlık durumu iyi” ifadelerine yer verildi.

Bloomberg ajansı da Apple’ın kurucusu Steve Jobs ölmeden 3 yıl önce, tarih kısmı boş bırakılan vefat haberini yanlışlıkla yayınlamıştı.

ETİKETLER: