SON TV

Büyükçekmece Tepecik’te kentsel dönüşüm

Büyükçekmece Belediyesi kentsel dönüşüm seferberliğine devam ediyor…

Büyükçekmece Tepecik’te kentsel dönüşüm
  • Emlak
  • 25 Nisan 2013 14:40

Büyükçekmece de kentsel dönüşümün bu seferki durağı Tepecik Mahallesi oldu. Tepecik mahallesinde bulunan depreme dayanaksız cami ve iş merkezi halkın yoğun katılımıyla düzenlenen törenle yıkıldı. Kentsel dönüşüme deprem yenileme çalışması olarak da destek veren Büyükçekmece Belediyesi yeni çehresine adeta kavuşuyor.

Prensip olarak Camilerin altına ticarethane koydurmadığını belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün; “Büyükçekmece de kentsel dönüşüm, şehrimizin karakteristik yapısına uygun olarak devam etmektedir. Yıllardır yenilenmesi gereken ve kendini dahi ayakta tutamayan iş merkezini ve camiyi yıkıyoruz. İş merkezinin yerine yeşil saha olacak. Camiyi ise Osmanlı ve Selçuklu mimarisine uygun olarak yapıp halkımızın hizmetine sunacağız’’ dedi.

30 yıldır kentsel dönüşümü sesiz sedasız yaptıklarını ifade eden Başkan Akgün, Büyükçekmecedeki kentsel dönüşümün eskimiş çürümüş dişlerin çekilmesinden ibaret olduğunu söyledi.

“Deprem geliyor”

Başkan Akgün, Depremin geleceğini ve İstanbul’da binlerce insanın hayatını kaybedeceğini ifade ederek; “Bütün çürük binaları yıkıp can kaybını asgariye indirmemiz lazım. Yapımı gecikmeli olsun ama insanların canı yanmasın. Hepimizin bütün çalışması insanların mutluluğu ve insanların canının kurtarılması için olmalıdır’’ şeklinde konuştu.

Halktan yoğun ilgi…

Yıkım esnasında etrafı saran tepecik halkı Başkan Akgün’e teşekkür ederek bu güne kadar tepecik böyle bir hizmet görmemiştir diyerek alkışladılar.

ETİKETLER: