SON TV

Genç finansçı İmece’ye acı veda

44 yaşında hayata veda eden MasterCard Güney Doğu Avrupa Genel Müdürü Özlem İmece'nın eşi Hüseyin İmece ise gazetelere duygu yüklü bir ölüm ilanı verdi.

Genç finansçı İmece’ye acı veda

Finans dünyası Türkiye’yi yurtdışında başarı ile temsil eden Özlem Erçelen İmece’yi önceki gün kaybetti. Henüz 30 yaşındayken MasterCard Türkiye Genel Müdürü olan Özlem Erçelen İmece, sektörde ve yakın çevresinde sevgi ile anılan bir kişiydi.

Her zaman nazik ve güler yüzlü tavırlarıyla sevilen bir kişi olan İmece, zor bir alanda, ödeme sistemlerinde MasterCard yönetisi olarak Türkiye’ye başarılar kazandırdı.
Profesyonel kariyerine Yapı Kredi Bankası’nda Kredi Pazarlama Departmanında başlayan Özlem İmece, bu görevinin ardından Ankara Sheraton Otel’inde görev aldı. İmece, daha sonra BKM (Bankalararası Kart Merkezi) Pazarlama Müdürü olarak çalıştı.

1997 yılından bu yana MasterCard bünyesinde çalışan İmece, Türkiye’de ödeme sistemlerinin gelişiminde ve dünyaya örnek gösterilmesinde büyük rol oynadı. 1997 yılında MasterCard ailesine katıldıktan iki yıl sonra, genel müdürlüğe yükselerek MasterCard’ın en genç genel müdürlerinden biri olma unvanını alan Özlem Erçelen İmece, 2010 yılına kadar MasterCard Güney Doğu Avrupa Genel Müdürlüğü görevini sürdürdü.

EN DUYGU YÜKLÜ ÖLÜM İLANI

44 yaşında kanser nedeniyle hayata gözlerini yuman İmece’nin ardından en kısa ama en dokunaklı ilanı ise eşi Hüseyin İmece verdi.

İmece, gazetelerde yer alan ilanında, “Elveda güzel sevgilim… Sen rahat uyu… Biricik oğlumuz bana emanet” ifadelerini kullandı. Hüseyin-Özlem İmece çiftinin 6 yaşında bir erkek çocukları bulunuyordu.