SON TV

En iyi iç tasarım

Yeni Hyundai Santa Fe, '10 En İyi İç Mekan' listesine dahil edildi.

En iyi iç tasarım

Yeni Hyundai Santa Fe, Amerika’nın en saygın otomotiv endüstrisi bilgi ve araştırma merkezi Wards Auto editörleri tarafından “10 En İyi İç Mekan” listesine dahil edildi.

Hyundai açıklamasına göre, geçtiğimiz yıl Accent Blue ve Grandeur modellerinin katıldığı listede bu yıl Hyundai’yi Santa Fe temsil etmiş olacak.

Son derece fonksiyonel iç mekana sahip otomobillerden oluşturulan listede, yenilikçi yapısıyla dikkati çeken Santa Fe, böylece bir çok premium rakibini geride bırakarak en iyi 10 otomobilden birisi olarak seçildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Wards Auto Editörü Tom Murphy, “Hyundai Santa Fe, yeni haliyle orta ölçekli bir ailenin SUV gereksinimlerini fazlasıyla karşılıyor. Ergonomik, konforlu ve zevkle döşenmiş. Aynı zamanda uygun fiyatıyla da kayda değer bir model olarak öne çıkıyor. Ayrıca lüks bir görünüm ve his sunması da Santa Fe’nin artıları. Hyundai, akıcı tasarım felsefesiyle dizayn dilini güçlendirmek adına mükemmel bir iç mekan sunuyor” ifadelerini kullandı.

Hyundai Amerika Baş Tasarımcısı Christopher Chapman da, en iyi 10 otomobil kategorisine dahil olan modelle ilgili olarak “Yeni Santa Fe, müşterilerimiz için rahat, fonksiyonel ve modern görünümlü bir iç mekan sunuyor. Kaliteli malzemeler kullanılarak hazırlanan iç mekanda sezgisel kontroller ve günümüzün aktif ailelerinin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayacak geniş bir yaşam alanı bulunuyor” değerlendirmesinde bulundu.

Açıklamaya göre, Wards Auto editörleri, yenilenen iç mekanı ile öne çıkan toplam 46 araç arasından en iyi 10 otomobili finalist olarak seçerek, Şubat ayından bu yana araçlar hakkında araştırmalar yapıyor.

Editörler seçim sürecinde koltuk dikişlerinden kol dayamaya, gösterge panelinden kokpitteki bir çok parçaya kadar detaylı bir araştırma yapıyorlar. Genel konfor seviyesini, boşluk payını ve diz mesafesini kontrol etmek için zorlayıcı testler gerçekleştirirken aynı zamanda Bluetooth, multimedya birimleri, ses seviyesi ve teknolojik donanımların fonksiyonel olup olmadığını gözlemleyerek derecelendirme yapıyorlar.

2013’ün en iyi iç mekanına sahip otomobili 22 Mayıs’ta düzenlenecek bir ödül gecesinde açıklanacak ve aynı zamanda Wards Auto World dergisinde yayımlanmış olacak.