SON TV

Silivri’de yargı depremi

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun yaz kararnamesi en çok Silivri Adliyesi’ni etkiledi. Adliyede başta başsavcı olmak üzere birçok hakim ve savcı sürgün yedi.

Silivri’de yargı depremi

SON.TV/ÖZEL HABER
Silivri Cumhuriyet Başsavcısı Ali İşgören başta olmak üzere adliyede görevli çok sayıda savcı ve hakim anadolunun çeşitli şeihrlerine sürgün edildi
Silivri Başsavcısı Ali İşgören Mersin’e düz savcı olarak atanırken aynı adliyede görevli hakim eşi Zuhal İşgören de Mersin Hakimliği’ne atandı. . Silivri’nin yeni Başsavcısı Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun oldu.
Silivri Adliyesi’nde savcı olarak görev yapan Mehmet Kurt Şanlıurfa’ya tayin edildi. Aynı adliyede görevli eşi Zuhal Kurt’ta Şanlıurfa’ya gitti. Silivri Savcısı Necip Doğan Sungurlu Savcısı olark atandı.

Silivri Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Onur Çoğan Manisa’ya gönderilirken aynı adliyede görevli eşi Sema Çoğan da yine Manisa’ya tayin edildi. Silivri’nin yeni ağır ceza mahkemesi reiisi Bayburt’ta tayin olan İsa Çelik oldu.
Silivri Hakimi Okan Albayrak Adalar Hakimliği’ne atanırken yine aynı adliyede hakim olan Mustafa Özterzi Bursa Hakimliği’ne görevlendirildi.

Silivri Hakimlerinden Ahmet Türkeri Diyarbakır Hakimi olarak atanırken Silivri Hakimi Adem Kahriman Diyarbakır Hakimi olarak atandı.