SON TV

Alp’in kırıkları, Ezgi’nin hayatı

Ezgi Mola ve Alp Kırşan, Türkiye’nin en güleryüzlü, en güldüren oyuncularından... Diğer ortak noktaları pozitif enerjileri... İkiliyle DeFacto çekiminde buluşup projelerinden modaya her şeyi konuştuk.

Alp’in kırıkları, Ezgi’nin hayatı

Hakan GENCE’nin röportajı:

Alp Kırşan ve Ezgi Mola ile Tamer Yılmaz’ın Maslak’taki stüdyosunda bir araya geliyoruz. Ekibin kahkası ta merdivenlerden duyuluyor. Espriler havada uçuşuyor. DeFacto markasının yeni yüzü olan ikiliyle çekim arasında, öğle yemeğine çıkıyoruz.

Alp Kırşan tabağını mantıyla dolduruyor. Ama incecik. Zayıflığını hareketliliğine bağlıyor: “Şu an 78 kiloyum. Survivor’da yarışmacıyken 68’e düştüm, kaburgalarımın arasına parmaklarım girerdi.”

Ezgi Mola hızla kilo vermeye devam ediyor. Bu yüzden tabağını sebzelerle dolduruyor. Komedi dünyası ve özel hayatları hakkında sohbete başlıyoruz.

EZGİ MOLA: HAVAMDAYSAM HER ŞEYLE DALGA GEÇEBİLİRİM

Komik ve eğlenceli insan… Bu sıfatlar hayatınızda hep oldu mu?
– Evet, genelde… Eğlenceyi, gülmeyi, güldürmeyi severim.

Neden hayatta böyle bir misyon yüklendiniz?
– Çünkü ben mutlu olmazsam, kimseyi mutlu göremem. Bu konuda denemelerim de oldu. Kişi hayata ve kendine nasıl bakarsa, insanlar da ona öyle bakıyor.

Güldürme yetisi genlerden mi geliyor?
– Bilmem. Herkes gibi ailesiyle vakit geçirip onlarla gülmeyi seven biriyim. Daha şu iki soruyla aşırı dertsiz, tasasız bir imaj çizdim sanırım. Bu durum beni kaygılandırmaya başladı.

Peki kendinizle dalga geçer misiniz?
– Genel olarak havamdaysam her şeyle dalga geçebilirim. Tabii bu dediğimi hor görmekle de karıştırma.

En çok hangi yönünüzle dalga geçersiniz?
– Dalga geçilmeye müsait yanım neyse, aman bir açık görmeyeyim!

KENDİMİ İYİ HİSSETMEK İÇİN ZAYIFLADIM

Ekrandaki eğlenceli karakterlerin özel hayatlarında soğuk veya daha cool oldukları söylenir. Sizde durum nasıl?

– Oynadığım roller gibi değilim. Sadece benden bir şeyler katarak üstlendiğim karakteri renklendirmeye çalışıyorum.

Hiç öyle görünmeseniz de çok otokontrollü biri olduğunuz doğru mu?

– Evet, öyleydi. Yalnız zamanla normale dönmeye başladım. Sanırım hayatta tecrübe önemliymiş. Zamanla ve yaşadıklarınızla hayat size yaşamı akışına bırakmanız gerektiğini söylüyor.

Eğlenceli rollerde oynayan kadınlar seksi değil sevimli bulunur… Sizin için bu klişe nasıl işledi?
– Kendimi nasıl gördüğümü soruyorsanız o günkü ruh halime göre değişebiliyor. Kendimden tek beklentim doğal olmak.

Hızla kilo vermeniz çok konuşuldu bir ara… Balık etli kadın olmaktan sıkıldığınız için mi bu kararı aldınız?
– Sağlığıma dikkat ederek, kendimi iyi hissettiğim şekilde yaşamaya çalışıyorum. Zaten şu anda balık etli biriyim, dolayısıyla kendimi daha iyi hissetmek için zayıflamaya başladım.

ALP KIRŞAN: HİPERAKTİFİM, 60’A YAKIN KIRIĞIM VAR

Göründüğünüz kadar hiperaktif misiniz?

– Evet çok. Bir şekilde kendimi hayatta oyalamam lazım. Oturup bir yerde saatlerce kaldığımı hatırlamıyorum. Adada da durum böyle, dalıyorum, başka adaya gidiyorum. Anlayacağın sürekli hareket halindeyim.

Bu aşırı hareketlilik başınıza çok iş açtı mı?

– Korkusuz ve yerinde duramaz bir hâl var tabii… Kırıklarımın iyileşecek zamanı olmuyor! Hep bir yenisi ekleniyor.

Kaç kırığınız var?
– 60’a yakın.

Neden oldular?
– 44’ü bir kerede oldu, arabanın altında kaldım. 12 tanesi Jackass’de oldu. Bir keresinde de balkondan atladım, o zaman da topuklarım kırıldı.

BÜYÜDÜĞÜM GÜN ÖLDÜĞÜM GÜNDÜR

Bir röportajınızda “ailem de çılgın” demişsiniz. Nedir çılgınlıkları?

– Annem 62 yaşında. Dört sene önce biz Fethiye’de bir dizi çekerken oraya geldi. Kaydıraklı su parklarına girdi. Bütün aletlere bindi. 58 yaşında deniz hamburgeri üstünde bir kadın düşün. Ben de çocuk ruhluyum. “Büyüdüğüm gün, öldüğüm gündür” diye düşünüyorum, hiçbir zaman büyümeyeceğim.

Sizi yıllardır tanıyoruz. Hakkınızda en çok yanlış bilinen nedir?

– Jim Carrey’nin taklidini yapıp ondan prim kazanmam… Öyle bir şey yok. Eğlenmek için hareketlerini yapıyorum ama onun taklidini yapayım da bundan para kazanayım gibir bir düşüncem hiç olmadı.

Bu aşırı eğlenceli adamda hiç romantizm var mı?

– Ummadığın paketlerden, ummadığın hediyeler çıkar ya, biraz öyle bir şey bu. Bu kadar hareketli bir adam nasıl bu kadar romantik olabilir dedirtirim.

Dans yarışmasında partnerinize aşıktınız.. Sonra aldatıldığınız söylendi…
– Yok, gerçekten böyle bir şey olmadı.

Hiç aldatılmadınız mı? Böyle bir şey başınıza gelmedi mi?
– Geldi, ama geldi sadece, detay yok.

ALP KIRŞAN: İŞTE HAYALİMDEKİ SURVIVOR TAKIMI

Alp Kırşan şimdilerde Panama’daki Survivor Adası’nda, yarışmanın sunuculuğunu yapıyor. Ona kendi Survivor ekibine kimleri seçerdi diye soruyoruz, hemen saymaya başlıyor: “Banu Alkan, Kahtalı Mıçı, Nuri Alço…

Yeşilçam klasikleri olsa harika olurdu. Ama mantıklı bir kadro kur dersen, benim kuracağım kadroyu kimse izlemez. SAS komandoları, başarılı sporcular, motosiklet şampiyonları, dalgıçlar… O nedenle bu işleri Acun Medya’ya bırakalım!”

EZGİ MOLA: İNTERNET KARAKTARLERİ CAN SIKINTISINDAN DOĞDU

İnternet için oluşturduğum karakterleri, tamamen can sıkıntısından, kendimi eğlendirme amaçlı olarak çıktı. Beklediğimden fazla kişiye ulaşıp olumlu reaksiyonlar alınca, kendi kendime “Demek onlar da benim gibi saçma sapan şeylere gülüyor” dedim. Bu harika bir his.

EN ÇOK BİZ OY ALDIK

Alp Kırşan ve Ezgi Mola, modayla yakından ilgili. İkisi de rahatlığına düşkün. Renkli kıyafetleri seviyor. Yaz sezonu boyunca DeFacto’nun televizyon, radyo, internet, açıkhava ve sosyal medya reklamlarında yer alacak olan ikili, marka tarafından seçilmelerini halkın isteğine bağlıyor:

“Marka, kampanya öncesi müşterileri arasında yeni marka yüzünü belirlemek için bir araştırma yapmış. En çok oy alan isimler bizler olmuşuz.”

ETİKETLER: