SON TV

İşte Müslüm Gürses’in iki katlı mezarı

3 Mart'ta vefat eden arabesk müziğin ünlü ismi Müslüm Gürses'in mezarı eşi Muhterem Nur tarafından yaptırıldı.

İşte Müslüm Gürses’in iki katlı mezarı

Gürses’in ölümüyle büyük üzüntü yaşayan Muhterem Nur önceki gün yapımı tamamlandıktan sonra ilk kez geldiği eşinin mezarın başında dua etti.

Öldükten sonra eşinin üzerine defnedileceğini söyleyen Nur, üzerine papatyalar koyduğu mezara su döktü. İki katlı mezarın üzerindeki taşın kitap şeklinde olması dikkat çekti. Kitabın diğer sayfası Muhterem Nur’un adının yazılması için boş bırakıldı. Nur vefat ettiğinde aynı mezara gömülecek.
Oturması için mezarın ayak ucuna bir de mermerden oturak yaptırtan Nur, Müslüm Gürses’in ölümüyle kendisiyle irtibatını kesen menajeri Nevzat Takmaz’ı topa tuttu.

BÖYLE Mİ OLACAKTI?

Muhterem Nur, vefasızlıkla suçladığı Takmaz’ı “Müslüm gittikten sonra bazı dostlarımızı da tamamen kaybettik. Mesela menajeriyim diye ortalarda boy gösteren kişi buraya mezarlığa gelip onu ziyaret etmediği gibi mezarın yanına sokulmadı. 40 metre geriden seyretti. Hiçbir gün buraya gelip dua etmedi. Böyle mi olacaktı? Hayattayken onun sayesinde dünyanın parasını kazandı. Hiç aramadı. Ben ona birşey sormak isteyince aradım. Bazen telefona çıkıyor bazen çıkmıyor. Şimdi Müslüm yok ki benimle ilgilensin. Onların dostlukları oraya kadar. ilgisi olmayanlar ilgilendi. son derece kırgınım zaten insan ne bileyim arabasıyla geçerken uğrar. Bana ‘mezara gidip ağlıyorum’ dedi. ‘Mezarı nasıl?’ diye sordum. Bana tarif etti. Ben de ‘iyi o zaman’ dedim. Ama mezarı öyle değildi. Yalanın bu kadar fabrikasını görmedim”sözleriyle eleştirdi.

SANIRIM YARIŞA GİRDİLER

Eşinin iki baskı yapan Veda albümünü fenalaştığı için dinleyemediğini ifade eden Muhterem Nur, “Gitgide yokluğu dokunuyor bana ilk zamanlar öyle değildi. Alışmam mümkün değil. Şarkılarını dinleyince çok kötü oluyorum. Bir tanesini bile dinlemiyorum. Veda albümünden bir tane dinleyecektim fena oldum” diye konuştu. Nur ayrıca, 25. sanat yılı için çıkaracağı albümünde Gürses’in iki şarkısını seslendirecek olan Onu Akın’ı ise “Onur bir albüm çıkartıyormuş. Bana ‘sen ne alacaksın?’ dediler. Bir şarkı koyacaktı iki tane okuyacakmış. Diğer sanatçıların şarkılarıyla değil de ölümünden sonra Müslüm’ün eserleriyle reklamını yapıyor. Ona üzüldüm. Müslüm için çıkan ve 41 sanatçının okuyacağı albümü duyunca sanırım yarışa girdiler” diyerek reklam yapmakla suçladı.

Mezarlık görevlileri ise iki ay önce vefat ünlü şarkıcının mezarında halen ziyaretçilerin eksik olmadığını belirtti. Milliyet’te yer alan haberde, Gürses’in sevenlerinin ise mezar başında dua edip, hatıra fotoğrafları çektirmeleri ise dikkatlerden kaçmadı. 15 gün içinde tamamlanan ve üzerine Gürses Akbaş Ailesi, kitabesine ise Müslüm Baba diye yazdırılan mezar için 12 metre kare Marmara mermeri kullanıldığı öğrenildi.

ETİKETLER: