SON TV

İşte cinayet gibi kazanın görüntüsü

Hukuk öğrencisi Aslı Ayan’ın hayatını kaybettiği Maltepe Sahil Yolu’ndaki kazanın görüntülerine SON.TV ulaştı

İşte cinayet gibi kazanın görüntüsü

ÖZEL HABER- Maltepe’de trafik uygulamasından kaçan sürücü Eyüp Hakan Y. otomobiliyle, yolun karşısına geçmek isteyen 2. Sınıf Hukuk fakültesi öğrencisi Aslı Ayan’a çarptı. Genç kız olay yerinde hayatını kaybederken, otomobilin sürücüsü kayıplara karışmıştı. Vicdanı 1 gün dayanabilen, üniversiteli Aslı Ayan’a çarpıp kaçan sürücü Eyüp Hakan Y., Küçükyalı Polis Merkezi’ne 1 gün sonra teslim oldu. 24 yaşındaki sürücü daha sonra sağlık kontrolü için hastaneye götürülmüştü.

KAZANIN GÖRÜNTÜLERİNE ULAŞILDI
İstanbul Maltepe Sahil Yolu’ndaki cinayet gibi kazayı saniye saniye kaydeden iş yerinin güvenlik kamerası görüntülerine SON.TV ulaştı. Olay yerinde kayıtta olan bir de MOBESE kamerası bulunuyor. Ancak MOBESE kamerası sabit değil, döner başlıklı olduğu için çarpma anını kaydetmedi. Yayınladığımız görüntü polisin ve savcılığın incelemede kullanabileceği tek görüntü niteliğine sahip. Görüntüde çarpma anından sonra yaklaşık 30 metre arabanın önünde sürüklenen Aslı Ayan görülmekte. İş yerinin önünde arabanın üzerinden düşen 2. Sınıf hukuk fakültesi öğrencisi Aslı Ayan olay yerinde hayatını kaybetti.

Olay 5 Mayıs Pazar günü sabaha karşı 04.00 sıralarında Maltepe Sahil Yolu’nda meydana geldi. İddiaya göre, trafik uygulamasında polisin ‘dur’ ihtarına uymayan sürücü, otomobiliyle kaçmaya başladı. Bu sırada arkadaşı Mehmet Ali Kazan ile birlikte yolun karşısına geçmeye çalışan 20 yaşındaki Aslı Ayan, otomobilin çarpması sonucu 30 metre uzağa fırladı. Otomobil sürücüsü Eyüp Hakan Y. kazanın ardından olay yerinden hızla uzaklaştı.

POLİS KAMERALARI İNCELEMEYE ALDI
Otomobil sürücüsü Eyüp Hakan Y., kazanın ardından olay yerinden hızla uzaklaşırken, kazayı gören vatandaşlar durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2’nci sınıf öğrencisi Aslı Ayan’ın hayatını kaybettiğini belirleyerek, olay yerindeki incelemenin ardından Ayan’ın cesedi, cenaze aracına konularak Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırılmıştı. Polis ekipleri kaçan otomobili ve sürücüsünü belirlemek için çevredeki iş yerlerinin güvenlik kamerası kayıtları ile kaza sonrası araçtan yola düşen parçayı incelemeye almıştı.

İstanbul’da meydana gelen trafik kazasında, dur ihtarına uymayan sürücü Eyüp Hakan Y.’nin ezdiği Aslı Ayan gözyaşları arasında memleketi Hatay’da son yolculuğuna uğurlandı. Genç kızın cenazesi Antakya Belediyesi Mezarlık Kompleksi’nde ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Antakya Asri Mezarlığında toprağa verildi. Cenaze törenine Aslı’nın üniversiteden arkadaşları da katıldı.

‘VİCDAN AZABINDAN TESLİM OLDUM’
Aslı Ayan’a çarpıp kaçan sürücü Eyüp Hakan Y. ifadesinde, “Arkadaşının kolundan yola fırlamasıyla bu olay meydana geldi. Ben bu işten vicdan azabı duyarak gelip kendiliğimden teslim oldum” dedi. Eyüp Hakan Y., Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na getirildi. Eyüp Hakan Y., nöbetçi Cumhuriyet Savcısı’na verdiği ifadenin ardından ‘taksirle ölüme sebebiyet verme’ suçlamasıyla, tutuklanması istemiyle Nöbetçi 21. Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi. Eyüp Hakan Y., mahkemede verdiği ifadede kendisini savunarak, “Zira arkadaş, arkadaşının kolundan yola fırlamasıyla bu olay meydana geldi. Ben bu işten vicdan azabı duyarak gelip kendiliğimden teslim oldum” dedi.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ
Mahkeme hakimi, Eyüp Hakan Y.’nin suç şüphesinin varlığını gösteren olay yeri trafik tutanağı, tanık beyanları, otopsi tutanak kaydı gibi kuvvetli olguların olduğunu, şüphelinin olaydan sonra kaçmasını gerekçe göstererek tutuklanmasına karar verdi. Eyüp Hakan Y., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ASLI, AİLESİNİN TEK ÇOCUĞUYDU
Ailenin tek çocuğu olan Aslı’nın babası Ali Ayan acı haberi alır almaz Antakya’dan İstanbul’a gelmişti. Anne Alev Ayan’ın rahatsızlanması nedeniyle İstanbul’a gelemediği öğrenildi. Acılı baba Ali Ayan kızının tabutu cenaze aracına konulurken gözyaşlarına boğuldu. Baba Ayan: “Aslı, hukuk ve kamu yönetimi bölümlerinde aynı anda burslu olarak okuyan çok başarılı bir öğrenciydi. Biz Antakya’da yaşıyoruz. Derslerinin yoğunluğundan dolayı 7 aydır kendisini göremiyorduk. Onu göremediğimiz için çok özlemiştik ve annesi de ben de çok üzülüyorduk. Okulun yurdunda kalıyordu. Sabaha karşı arkadaşlarından biri telefon etti. ‘Ali Amca, Aslı bir kaza geçirdi, durumu kötü gelebilir misiniz?’ dedi. Israr edince ‘Başınız sağolsun’ dediler. Bunu duyunca dünyam başıma yıkıldı. Tek evladımızdı. Annesi fenalaştığı için İstanbul’a gelemedi. 20 sene gözümüzden sakındığımız tek çiçeğimizi bizden aldılar. Umarım emniyet gereğini yapar” açıklamasını yapmıştı.

ARKADAŞLARI ASLI’YI OLAY YERİNDE ANDI
Maltepe sahil yolunda meydana gelen kazada hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Aslı Ayan olay yerinde anıldı. Üniversiteden hocaları ve arkadaşları Aslı’nın hayatını kaybettiği yere karanfiller bıraktı. Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof Dr. Haluk Kabaalioğlu’nun da katıldığı anma töreninde Aslı’nın arkadaşları gözyaşlarına boğuldu.

Törene ellerinde karanfillerle gelen grup burada Aslı için bir dakikalık saygı duruşunda bulunduktan sonra hayatını kaybettiği yere beyaz ve kırmızı renkli karanfiller bırakıldı. Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu, “Gerçekten de ikinci sınıf öğrencimiz Aslı’nın kaybı son derece üzücü. Trafik kazalarının kaza olmaktan çıktığını görüyoruz. Kazayı yapanın arabanın kaçmış olması da son derece üzücü. Güvenlik kuvvetlerinin yakalayacağını umuyoruz. Bu kazaların son bulması için devletin gerekli tedbirleri alması gerektiğini düşünüyorum. Çok başarılı bir öğrenciydi. Acımız sonsuz” diye konuştu.

Yeditepe Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Adem Yaşar da “Aslı daha 20 yaşındaydı, idealleri hayalleri geleceğe yönelik planları vardı. Zalim bir kaza sonucu trafik terörüne kurban gitti. Ailesi, yakınları, hepimiz son derece üzüntü içindeyiz. Tek talebimiz, bu kazanın sorumlusunun bulunup gerekli cezayı almasıdır. Arkadaşları olarak onu anıyoruz” dedi.

0/5 (0 Reviews)