SON TV

Gates’in gözlerini dolduran Jobs sorusu

ABD’de yayın yapan CBS kanalına katılan Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Steve Jobs ile ilişkisi ve son görüşmesini anlatırken duygusal anlar yaşadı.

Gates’in gözlerini dolduran Jobs sorusu

CBS kanalının 60 Minutes/60 Dakika adlı programına katılan Bill Gates, rakibi ve yakın arkadaşı Steve Jobs hakkındaki sorulara yanıt verirken duygusal anlar yaşadı. Charlie Rose’nin konuğu olan Gates’in, programda rakibi ve arkadaşı Steve Jobs ile olan ilişkilerinden ve son görüşmelerinden bahsederken gözleri doldu. Steve Jobs ile birlikte büyüdüklerini dile getiren Bill Gates, 2011 yılında son görüşmelerinde aile ve hayattan bahsettiklerini anlattı.
Jobs’un hasta olmasına rağmen kendini bırakmadığını söyleyen Gates, onun geleceğe dair planlar yapmaya devam ettiğini ifade etti.

Son ana kadar kendini bırakmadı!

Son görüşmelerini anlatırken gözlerinin dolduğu görülen Gates, “Venus isimli yatının yapımıyla fazlasıyla ilgileniyordu. Bana yata binmeyi çok istediğini söyledi. Bunu söylerken, hayalinin gerçekleşme ihtimalinin çok az olduğunun ikimiz de biliyorduk” dedi.

Gates’in Jobs’tan eksiği

Gates, “Onda sizin sahip olmak isteyip ama sahip olamadığınız neydi” sorusunu ise “Tasarım duygusu. O her şeyi estetik duygular içinde yapardı. Gerçekte o sahip olduğu mühendislik bilgisi ile tasarımlarının hepsini fenomen haline getirmiştir” sözleriyle cevapladı.

‘Biz berebar büyüdük’

Birbirlerinin medyada dillendirildiği gibi ezeli düşmanı olmadıklarını aksine iyi arkadaş ve rakip olduklarını anlatan Gates, “Bir anlamda o ve ben beraber büyüdük ve yeni bir ürün yaratma konusundaki hayallerimizi gerçekleştirdik, yeni şeyler öğrendik. Biliyorsunuz ki hayallerimizin hepsini başardık onunla birlikte” dedi.