SON TV

Kılıçdaroğlu’ndan yeni gaf: Saddam

Brüksel'de gazetecilere gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP liderinin yeni gafı..

Kılıçdaroğlu’ndan yeni gaf: Saddam

Brüksel’de temaslarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Kahvesi Brifingleri kapsamında Avrupa Parlamentosu (AP) yetkilileri ve gazetecilerle bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ı desteklediği yönündeki açıklamaları değerlendirirken Esad yerine ”Saddam” ifadesini kullandı.

PARTİ TEMSİLCİLERİ GAF YAPINCA UYARDI

“Bize söylüyorlar. Siz Saddam’ı mı destekliyorsunuz. Hayır efendim, baskıcı hiçbir rejimi, halkına zulmeden hiçbir rejimi desteklemeyiz, ama oraya silahlı militanları da göndermeyiz” diye konuşan Kılıçdaroğlu’nu parti temsilcileri uyardı.

KILIÇDAROĞLU’NUN DİĞER GAFLARI

Yakın bir tarihte yaptığı gezi sırasında eleştirilerini Karadeniz fıkrası anlatarak bitirmek isteyen Kılıçdaroğlu, fıkrada geçen kemençeyi kemanla karıştırmıştı.

Kılıçdaroğlu daha önce de “Ankara’da Rize günleri etkinliklerine katıldık. Gayda dinleyip, horona eşlik edip, hemşehrilerimizle sohbet ettik” şeklinde tweet atmıştı.

“TÜRKİYE ORTADOĞU ÜLKESİ DEĞİL”

“Suriye’de yangın var, benzinle gidiyoruz olayın üstüne ve yangın Türkiye’ye sıçradı” ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, “Türkiye, Ortadoğu bataklığına itilmek isteniyor. Türkiye yönünü Batı’ya dönmüş, çağdaş uygarlığa dönmüş bir ülkedir. Bir Ortadoğu ülkesi değildir, olmamalıdır” dedi.