SON TV

Eymür yazdı, Bakanlık devreye girdi: ‘Şürkü Balcı Polis Meslek Yüksek Okulu’nun ismi değişiyor’

MİT Kontr Terör Merkezi Eski Başkanı ve SON.TV yazarı Mehmet Eymür'ün 11 Mart 2013'te 'İbret Belgesi' başlığı ile yazdığı yazı ses getirdi. 12 Eylül döneminde Emniyet Müdürlüğü yapan ve ismi birçok karanlık olaylara adı karıştığı iddia edilen Şükrü Balcı'nın isminin verildiği Polis Meslek Yüksekokulu'nun adı değiştiriliyor.

Eymür yazdı, Bakanlık devreye girdi: ‘Şürkü Balcı Polis Meslek Yüksek Okulu’nun ismi değişiyor’

ÖZEL HABER – MİT Kontr Terör Merkezi Eski Başkanı ve SON.TV yazarı Mehmet Eymür’ün 11 Mart 2013’te ‘İbret Belgesi’ başlığı ile yazdığı yazı ses getirdi. Eymür’ün SON.TV’de yayımlanan yazısından sonra Bakanlık devreye girdi. Bakırköy’deki polis meslek eğitim okulundaki Şükrü Balcı’nın adı kaldırılacak.

‘EYMÜR YAZDI, BAKANLIK DEVREYE GİRDİ’

Eymür, SON.TV’de Şükrü Balcı’nın ismi verildiği Polis Meslek Yüksek Okulu ile ilgili 11 Mart 2013 tarihinde ‘İbret Belgesi’ başlıklı yazısında Balcı ile ilgili “Türkiye’de hiçbir başka yerde rastlanmayacak bazı olaylara ve kavramlara şahit olabilirsiniz. Mesela İstanbul’da pırıl-pırıl, hevesli genç polisleri yetiştiren “Polis Meslek Yüksek Okulu’nun adı, bu ülke için görev yaparken şehit olmuş bir polisin değil, Türkiye’nin en şaibeli Polis Müdürü Şükrü Balcı’nın adı verilmiştir. Size sunacağımız belgedeki kişilerle de yakın ilişkileri olan, Türkiye’nin en büyük kaçakçıları ile ortaklıklar kurmuş bir Polis Müdürü’dür Şükrü Balcı.” ifadelerine yer vermişti.

POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI BELEDİYE’YE YAZI GÖNDERDİ

Polis Akademisi Başkanlığı Bakırköy Belediyesi’ne yazı göndererek, Polis Meslek Yüksekokullarının “Emniyet Eğitim Kampüsü” olarak değiştirildiğini kaydetti. Belediye’ye gönderilen yazıda Bakırköy’deki eğitim binasından Şükrü Balcı adının kaldırılmasını istediği bilgisi yer alıyor. Bakırköy Belediye Başkanlığı da Akademinin bu talebi doğrultusunda karar alarak, kararı İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gönderdi. İlçe belediyesinin teklifini görüşen Büyükşehir Belediye Meclisi kararı oybirliğiyle onadı. Şükrü Balcı Polis Meslek Yüksek Okulu’nun ismi Emniyet Eğitim Kampüsü olarak değişti.

‘ŞAİBELİ MÜDÜR ŞÜKRÜ BALCI NASIL DEŞİFRE OLMUŞTU?’

12 Eylül darbesinin öncesinde ve sıkıyönetim döneminde İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevini yapan Şükrü Balcı, yasadışı yöntemlerle soruşturmalar yürütmek ve yolsuzluk yapmakla hakkında çok sayıda rapor hazırlanmıştı. Balcı’nın o dönemlerde yapmış olduğu yasadışı faaliyetleri o dönemin eski MİT Müsteşarı Hiram Abas ve eski MİT Kontr Terör Merkezi Başkanı Mehmet Eymür tarafından takip edilmiş, ve birinci MİT Raporu’nda gündeme getirilmişti. 1980’li yıllarda hazırlanan 1. MİT raporunda Balcı hakkında çok sayıda karanlık iddia raporlanmış ve bu raporlar ile Balcı’nın ismi gündeme gelmişti. Hazırlanan raporda Balcı’nın o dönem Dündar Kılıç’tan rüşvet aldığı da belirtilmişti.
.

.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: