SON TV

Sedat Şahin’e örgüt kurmaktan iddianame hazırlandı

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla yargılanırken bir yıl önce tahliye edilen Sedat Şahin ve 109 kişi hakkında örgüt kurma iddiası ile iddianame hazırlandı.

Sedat Şahin’e örgüt kurmaktan iddianame hazırlandı

ÖZEL HABER – Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla yargılanırken bir yıl önce tahliye edilen Sedat Şahin ve 109 kişi hakkında örgüt kurma iddiası ile iddianame hazırlandı. SON.TV muhabirinin elde ettiği bilgilere göre Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla yargılanırken bir yıl önce tahliye edilen Sedat Şahin ve 109 kişi hakkında cebir ve şiddet kullanarak ekonomik çıkar amaçlı örgüt kurmak iddiası ile iddianame hazırlandı. İstanbul TMK 10 madde ile yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı vekilliğince yürütülen soruşturma tamamlandı. Cumhuriyet Savcısı Ekrem Beyaztaş, Sedat Şahin’in aralarında bulunduğu 109 şüpheli hakkında örgüt davası açtı. 561 sayfalık iddianamede 1 numaralı sanık ve örgüt lideri olarak Sedat Şahin gösterildi. Şahin’in ekonomik çıkar sağlamak için cebir ve şiddet kullanan bir örgüt kurduğu belirtildi. İddianame İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesine ulaştı. Mahkeme iddianameyi incelemeye aldı. Kabul edilip edilmeyeceği 15 günlük yasal süreç içerisinde karara bağlanacak.

GÖZALTINA ALINMIŞTI
Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla yargılanırken bir yıl önce tahliye edilen Sedat Şahin, asayiş uygulaması sırasında otomobilinde 1’i ruhsatsız 2 adet silah bulunması nedeniyle gözaltına alınmıştı. Beyoğlu’nda Önleyici Hizmetler Büro Amirliği polisleri Tarlabaşı Bulvarı üzerinde yapılan uygulamada siyah bir mercedes durduran polis ekipleri, otomobilde bulunan 4 kişiye kimlik kontrolü yapmış, yapılan kimlik kontrolünde kimliklerden birinin birçok suçtan sabıkası bulunan Sedat Şahin, diğerlerinin Tuna G., E.C ve E.T. üzerine olduğu tespit edilmişti. Otomobilde yapılan aramada sağ ön koltuk altında bir adet cold bir adet de sig sauer marka 2 tabanca ele geçirilmiş, otomobilde bulunan Sedat Şahin, Tuna G. E.C. ve E. T. Soruşturma kapsamında, Beyoğlu Kasımpaşa Polis Merkezi Amirliği’ne götürülmüştü. Burada yapılan işlemlerin ardından Asayiş Büro Amirliği’ne götürülen şahıslardan E.T ve E.C serbest bırakılırmış, araç sahibi Şahin ile ruhsatsız silahın sahibi olduğunu ileri süren Tuna G., gözaltına alınmıştı. Otomobilde bulunan diğer silahın ise ruhsatının bulunduğu ve Şahin’in yeğenine ait olduğu tespit edilmiş, geceyi karakolda geçiren Sedat Şahin ve Tuna G., işlemlerinin tamamlanmasının ardından öğle saatlerinde İstanbul Adliyesi’ne sevk edilmişti.

0/5 (0 Reviews)