SON TV

Erol Demirhan istihbarat hizmeti dışına alındı

Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı’yken İçişleri Bakanı Muammer Güler tarafından Özel Denetleme Başkanlığı’na kaydırılan Ömer Altıparmak’ın görevden alınmasının ardından ikinci operasyon dairenin üst yönetimine yönelik gerçekleştirildi.

Erol Demirhan istihbarat hizmeti dışına alındı

Altıparmak’ın yardımcılıklarını yapan ve biri 1. sınıf emniyet müdürlüğüne terfi eden üç başkan yardımcısının yanı sıra, 22 şube müdüründen 8’inin tayini Polis Akademisi Başkanlığı’na yapıldı.

Tayini yapılan şube müdürleri arasında, Teknik Şube Müdürü de yer aldı. Bu atamayla, İstihbarat Dairesi’nin kalbi olarak tanımlanan birimin başındaki isim değiştirilmiş oldu.

Emniyet teşkilatında her yıl 30 Haziran’daki genel atamalar beklenmeden yapılması dikkati çeken tayinlerde, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’a yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturmada yer aldığı iddiasıyla İstanbul’daki görevinden alınarak Ankara’ya atanan eski İstanbul Emniyeti İstihbarat Şube Müdürü Erol Demirhan da yer aldı. Milliyet’te yer alan haberde, İstanbul’dan EGM İstihbarat Dairesi’ne atandıktan sonra radikal dinci terör örgütlerine yönelik operasyonları yürüten Demirhan, yeni atamayla istihbarat hizmetleri dışına çıkartıldı.