SON TV

Serra Karaçam davasında son perde

Sunucu eşi Serra Karaçam ile eşinin halasını dövdüğü iddiasıyla yargılanan Başbakanlık eski müfettişi Eyüp Özgüç, 1 yıl 10 ay 15 gün hapse çarptırıldı.

Serra Karaçam davasında son perde

Sunucu eşi Serra Karaçam’ı darp ettiği, halası Neşe Han’ı (60) da dövdüğü iddiasıyla hakkında “Kasten yaralama ve hakaret suçlarından” 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Başbakanlık eski müfettişlerinden Eyüp Özgüç, 1 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, bir daha suç işlemeyeceğine kanaat getirdiği Özgüç’ün cezası için hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

‘KASTIM YOK’

İddiaya göre; olay geçen mayıs ayında meydana geldi. Çift, şarkıcı Metin Şentürk’ün yatında tartıştı. Kavga evde de sürdü. Gürültü nedeniyle yeğeninin dairesine inen Neşe Han, Özgüç’ten dayak yedi. Gözaltına alınan Özgüç, savcılıkça serbest bırakıldı. Karaçam’ın talebi üzerine Üsküdar Aile Mahkemesi, Karaçam’a ve Han’a koruma kararı verdi. Sabah’ta yer alan haberde, Savcılık, Özgüç hakkında Karaçam’a hakaret ederek yaraladığı için 7 yıla, Han’a hakaret ederek ağır yaraladığı için de 8 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. İfadelerinde Özgüç “Bir kastım yok” dedi. Karaçam ise “Eşimde öfke kontrol sorunu var” diye konuştu.

TEMYİZ EDECEK

Anadolu 24. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasına sadece taraf avukatları katıldı. Karaçam’ın avukatı, eşinden şikâyetçi olmadığını belirtti. Han’ın avukatı Barış Çabuk ise, “Han’daki kırığın 4. derece kırık olması nazara alınarak sanığa üst sınırdan ceza verilmeli. Zira Han’ın hastane masrafları dahi karşılanmamıştır” dedi. Mahkeme, şikâyetinden vazgeçen Karaçam’a hakaret suçundan açılan kamu davasının düşürülmesine hükmetti. Mahkeme Özgüç’e “Kasten basit yaralama” suçunu işlediği gerekçesiyle 5 ay hapis cezası verdi. Han’la ilgili olarak ise Özgüç’ü 1 yıl 3 ay, hakaret ettiği için de 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, toplam 1 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çaptırdığı Özgüç’ün cezası için tekrar suç işlemeyeceği kanaatiyle hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Han kararı temyiz edecek.

ETİKETLER: