SON TV

Piri Mehmet Paşa’ya şok suçlama

“Canım Ailem” dizisinde 'Cabbar Ağa' “Muhteşem Yüzyıl” adlı dizide ise Piri Mehmet Paşa adlı divan üyesini oynayan Arif Erkin Güzelbeyoğlu gerçeğe aykırı bilirkişilik suçlaması ile karşı karşıya kaldı.

Piri Mehmet Paşa’ya şok suçlama

ÖZEL HABER – Dört ayrı şirket tarafından gerçeğe aykırı rapor düzenlenmesi olayına adı karıştığı gerekçesiyle savcılığa şikayet edilen Güzelbeyoğlu hakkında soruşturma yürütüldü. Soruşturma sonucu takipsizlik kararı verildi. Savcı, yargılamanın devam ettiğini gerçeğe aykırı rapor düzenleme eylemi varsa bunu ihbar edecek makamın mahkeme hakimi olduğuna hükmederek şirketlerin şikayetini yerinde görmedi. Böylece Güzaelbeyoğlu hakkındaki soruşturma sonlandı.

ARİF ERKİN GÜZELBEYOĞLU KİMDİR?

Arif Erkin Güzelbeyoğlu 11 Eylül 1935 Gaziantep doğumlu Türk mimar, müzisyen, tiyatro- sinema oyuncusu ve bürokrattır. Güzelbeyzade adlı bir Türkmen boyundan gelen soyadı Güzelbeyoğlu olarak Türkçeleştirilmiştir.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde mimarlık, Devlet Opera ve Balesi’nin, Opera Dershanesi’nde müzik eğitimi aldı. İstanbul Radyosu’nda solist ve korist olarak çalıştı. Önce Genç Oyuncular tiyatro grubunun kuruluşunda yer aldı. Ardından Dostlar Tiyatrosu’nu kuran beş kişiden biri oldu. Aynı zamanda tiyatro müziği yapmaya başladı. Umut, Karakolda Ayna Var, Gramafon Avrat, Bir Milyara

Çocuk, Bizimkiler gibi pek çok görsel yapımın müziklerine emek verdi. Umut filmi ile 1969 Adana

Altın Koza Film Festivali’nde en iyi müzik ödülünü aldı.

Keşanlı Ali Destanı filmi ile başladığı oyunculuk hayatında ünlenmesi İkinci Bahar dizisi ile oldu.

Aralık 2005 itibariyle Yabancı Damat dizisinde “Memik Dede” karakterini canlandırdı. 2007 yapımı

Beyaz Melek adlı sinema filminde de “Mala Ahmet” karakterini canlandırmıştır. Son olarak Canım

Ailem dizisinde “Cabbar Ağa” olarak karşımıza çıktı.Şimdi Muhteşem Yüzyıl adlı dizide Piri Mehmet

Paşa adlı divan üyesini oynamaktadır.

ETİKETLER: