SON TV

Galatasaraylı Colin Kâzım’ın menajeri dolandırıcı çıktı!

Blackburn Rovers'ta kiralık oynayan Galatasaraylı Colin Kâzım Richards’ın menajeri olarak kendisini tanıtan M.K. isimli bir şahıs ortaklık gerekçesi ile iletişime geçtiği bir işadamını 450 bin Euro dolandırdı.

Galatasaraylı Colin Kâzım’ın menajeri dolandırıcı çıktı!

İstanbul’da araba alım satım işi ile uğraşan bir işadamı Dilaver S. filmlere konu olacak bir senaryo ile 450 bin Euro dolandırıldı.

SON.TV’den Ömer Adıyaman’ın ele geçirdiği iddianameye göre; Araba alım satım ve kiralama ile uğraşan Dilaver S., kendisinden sürekli Ferrafi, Mercedes, Range Rover gibi son model araba kiralayan müşterisi Ü.A. ile arkadaş oldu. Ü.A., işadamı Dilaver S.’ye kendisini Blackburn Rovers’ta kiralık oynayan Galatasaraylı Colin Kâzım Richards’ın resmi menajeri olarak tanıttı. Daha da ileriye giden Ü.A., Avrupa liglerinde 20’ye yakın futbolcunun da menajerliğini yaptığını, futbolcu menajerliği işini büyütmek istediğini, ancak paraya ihtiyacı olduğunu, bazı futbolcuların menajerliğini yapabilmek için kontratlarını devir almak gerektiğini, bunun için de paraya ihtiyacı olduğunu ve ortak aradığını söyledi.

YÜZDE 100 KARLI İŞ
işadamı Dilaver S.’ye menajerlik işinde kar oranının yüzde yüz olduğunu söyleyen ve ikna etmeye çalışan Ü.A., ortak olmaları durumunda 250 bin EURO ödeme yapılacağını, ancak sezon sonunda bu paranın 538 bin Euro olarak döneceğini söyledi. İşadamı Dilaver S. kendisine cazip gelen bu teklifi kabul ederek ortaklık gereği Ü.A.’ya 250 bin Euro ödemede bulundu. Ü.A. ödemeyi aldıktan sonra aradan birkaç gün sonra tekrar işadamı Dilaver S.’nin yanına gelerek, işlerin tamamlanması için 210 bin Euro’ya ihtiyaç olduğunu, eğer bu parayı ödemezse başlangıçta ödediği 250 bin Euro’nun da yanacağını belirtti. İşadamı Dilaver S., bunun üzerine sahibi olduğu otomobilleri satıp 200 bin Euro’nun ancak 10 bin Euro’sunu bulabildiğini belirtip 100 bin Euro daha ödedi. Dilaver S. olayı fark edince daha para ödemeyeceğini Ü.A.’ya söyledi. Ü.A. ise birkaç kişi ile İşadamı Dilaver S.’nin evine gidip zorla 15 bin dolar aldığı ortaya çıktı. Bu olay üzerine İşadamı Dilaver S., kendisini dolandıran Ü.A. ve arkadaşları hakkında davacı oldu. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davada H.K., M.K., Ü.A. hakkında ‘Silahla yağma, birden fazla kişi tarafından gece vakti birlikte yağma, birden fazla kişi tarafından yağma” şuçlarından iddianame hazırlandı.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: