SON TV

Kadıköy – Kartal hattında kan aktı

Neredeyse hergün bir olay yaşanan Kartal - Kadıköy hattında yolcu kapma yarışında bu kez kan döküldü. Şoförlerden biri yolcuların gözü önünde diğerini bıçakladı.

Kadıköy – Kartal hattında kan aktı

Geçtiğimiz günlerde de minibüsçüler arasında olaylar yaşanmış, bir minibüs ateşe verilmişti. Bu sabah da aynı hatta minibüsün çarptığı araç takla atarak karşı yöne geçmiş ve sürücüsü ağır şekilde yaralandı.

Kadıköy’de, 2 minibüs şoförü arasındaki yolcu kapma kavgasında kan aktı. Şoförlerden biri diğerini yolcuların gözü önünde bıçakladı.

Olay saat 14.00 sıralarında, Şemsettin Günaltay Caddesi üzerinde meydana geldi. İddialara göre, Kartal-Kadıköy hattında çalışan 2 minibüs sürücüsü güzergah üzerindeki yolcuları birbirlerine kaptırmamak için kavgaya tutuştu. Kavga büyüyünce taraflar birbirlerine bıçak çekti.

34 M 1744 plakalı minibüsün şoförü belinden çıkardığı bıçakla, 34 M 2466 plakalı minibüs sürücüsü Murat Salmaç’ı baldırından bıçakladı. Yaklaşık bir ay önce işe başlayan Salmaç, aldığı bıçak darbesiyle yere düştü. Olay yolcular arasında da paniğe neden oldu.

Bıçaklı saldırıyı gerçekleştiren zanlı ise yolcularını indirerek minibüsüyle olay yerinden kaçtı. Yaralı minibüsçünün yardımına koşan çevredeki vatandaşlar, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Kan kaybını önlemek için yaralı Salmaç’ın bacağı bir kemerle bağlandı. Önce kaldırım üzerinde daha sonra da minibüs içinde ambulans bekleyen Murat Yalmaç, yaralı bacağını elleriyle tutarak kanamayı durdurmak istedi. Olay yerine gelen ambulansa bindirilen Yalmaç, Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Polis de kaçan minibüs sürücüsünün yakalanması için araştırma başlattı.

Öte yandan, olaya şahit olan bazı vatandaşlar kavganın yolcu kapma yarışı nedeniyle meydana geldiğini söyledi. Minibüslerde sık sık bu tür olayların yaşandığını söyleyen bir kadın yolcu, minibüs sürücüsünün bıçak taşımasına tepki gösterdi. Kadın yolcu, “Minibüsler çok denetimsiz. Bu olayları sık sık görüyoruz. Bir sürücü niye yanında bıçak taşır ki? Demek ki yolcuyla kavga ederse onu da bıçaklayabilir.” diye konuştu.

ETİKETLER: