SON TV

Öney: Kızım artık Taksim’e gitme’ diyeceğim

Başbakan Erdoğan ile görüşen ‘Gezi Parkı’ heyetinden Zehra Öney, “Benim gözümde resim daha anlaşılır hale geldi. Bu görüşme sonrasında kızıma ‘Gezi Parkı’na gitme’ diyeceğim. Gitme ki orada bazı gruplar yalnız kalsın. Gitme kızım, Taksim ve parkımız temizlensin. Evine dön. Dönerken de kendinle gurur duy’ diyeceğim” ifadesini kullandı.

Öney: Kızım artık Taksim’e gitme’ diyeceğim

Başbakan Erdoğan ile görüşen Gezi Parkı heyetinde bulunan Zehra Öney “Görüşme sonrasında kızıma ‘Gezi Parkı’na gitme’ diyeceğim” dedi. Stargazetesi’nde yer alan haberde, Sosyal medyadan görüşmede yaşadıklarını paylaşan Öney, dinleyen, soruları açıklık ve sükunetle cevaplandıran Erdoğan’ın yaşananlardan üzgün olduğunu kaydetti. Öney, Erdoğan’a, “yaşadıkları endişe, korku, kızgınlık, çelişki, AK Parti Hükümeti’nin yaşattığı iletişim kabusunu” anlattığını belirterek, kızının da Gezi Parkı’ndaki gençlerden biri olduğunu hatırlattı.

Öney, “Benim gözümde resim daha anlaşılır hale geldi. Diyalog yaklaşımını hissettim. Bu görüşme sonrasında kızıma ‘Gezi Parkı’na gitme’ diyeceğim. Gitme ki orada Türkiye aleyhine ciddi çalışmış olan gruplar yalnız kalsın.”