SON TV

6 ülkeden Başbakan Erdoğan’a destek mitingi

'Gezi Parkı' eylemleri ile gergin günler yaşayan Türkiye'ye iki ülkeden daha destek geldi. Makedonya, Bosna Hersek ve Malezya'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için destek mitingi düzenlenecek. Endonezya, Filistin ve Yemen ise mitinge hazırlanıyor...

6 ülkeden Başbakan Erdoğan’a destek mitingi

Türkiye ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için Makedonya, Bosna Hersek, Malezya, Endonezya, Yemen ve Filistin Gazze’de büyük miting düzenleniyor…

BUGÜN BALKANLAR VE MALEZYA AYAKTA

Bugün Türkiye saati ile 15:00’da başlayacak miting ile Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan sevdalıları Gostivar’da buluşuyor.

17 günden bu yana aralıklarla süren Taksim Gezi Parkı olayları yavaş yavaş yerini sükunete bırakmaya hazırlanırken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Makedonya ve Malezya’da yaşayan müslümanlardan destek geldi. Makedonya, Bosna Hersek ve Malezya Erdoğan için “DİK DUR EĞİLME BALKANLAR SENİNLE” sloganıyla ‘Destek Mitingi’nde buluşacak.

Makedonya Gostivar’da cuma namazından sonra Türk Demokrat Partisi tarafından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek mitingi düzenlenecek. Parti lideri Kenan Hasip, Devlet Bakanı Hadi Nezir, Kosovalı Bakan Mahir Yağcılar ve diğer balkan ülkelerinden bir çok siyasetçi katılacak. Diğer balkan ülkelerinden katılımın olacağı miting canlı yayınla televizyonlardan yayımlanacak ayrıca anadolu ajansı da mitingi canlı verecek.

MALEZYA’DAN DA DESTEK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti için Malezya’da da miting gerçekleşecek. Yapılan açıklamada, “İstanbul ve Türkiye’de son zamanlarda üzüntü verici olaylar yaşanıyor. Biz Malezya (ABİM) Müslüman Gençlik Hareketi Sayın Başbakan ile dayanışma göstereceğiz. Türk hükümeti ve AK Parti’ye destek göstermek için Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da “Erdoğan ile Ümmet Dayanışma” adı altında 14 Haziran Cuma günü huzurlu buluşma gerçekleşecek” denildi.

ENDONEZYA VE YEMEN’DE DE MİTİNG

Bugün düzenlenecek olan yürüyüşle birlikte Endenozya ve Yemen’deki Müslümanların da Türkiye’ye destek için miting hazırlığı yaptığı öğrenildi.