SON TV

Öğretmenden karneye şok yazı: Allah ıslah etsin

Midyat Anadolu Lisesi 9’uncu sınıf öğrencisi 16 yaşındaki B.T.A.’nın ağabeyi Rıdvan A., M.H. adlı sınıf öğretmenin, karnedeki yorumuyla kardeşini rencide ettiğini öne sürdü.

Öğretmenden karneye şok yazı: Allah ıslah etsin

Derslerindeki zayıf notları nedeniyle sınıfta kalan B.T.A.’nın ağabeyi Rıdvan A., “Biz çocuğumuzu ıslah evine mi göndermişiz yoksa Milli Eğitim’in, Türkiye Cumhuriyeti devletinin bir okuluna mı? Karıştırmış durumdayım şu an. Bir camide ‘Allah ıslah etsin’, bir ıslah evinde belki, ‘ıslah etsin’ olabilir” dedi.

Kardeşinin başarılı bir öğrenciyken, artık okuldan nefret eden, dersten soğuyan, ders çalışmak istemeyen bir öğrenci haline getirdiğini ileri süren Rıdvan A., haklarını hukuki yoldan arayacaklarını söyledi.

‘Dövse daha iyiydi’

Rıdvan A, “Kendi eğitimlerini ilk önce becerebilsinler. Kendi dersiyle ilgili, fizik dersine de giriyormuş ve çocuğun bu dersi maalesef ki bir. Bununla ilgili bir gün olsun, ne öğrenci velisi olarak bana, ne de hiç kimseye bu konuda hiçbir iletişim kurulmamıştır. Sınıfın ortasında öğrenciyi rencide edip, okuldan soğutuyor” diye konuştu.
Karnesinde bu değerlendirmeyi gördüğünde çok üzüldüğünü belirten B.T.A., çok üzüldüğünü arkadaşları arasında komik duruma düştüğünü ifade ederek, “Karnemde ‘Allah ıslah etsin’ sözlerini öğretmenden duymak hakikaten çok üzücü bir duygu. Şu ana kadar hiçbir öğretmenimden böyle kötü bir şey duymamıştım. Öğretmen babam gibidir. Böyle bir şey duymak hakikaten üzücüdür. Yani dövse daha iyiydi” dedi.

‘Allah ıslah etsin’

Lise öğrencisi B.T.A’nın sınıf öğretmeni M.H., derslerindeki zayıf notlar nedeniyle sınıfta kalan öğrencisinin karnesine, ‘Ne diyeceğimi bilmiyorum, Allah ıslah etsin’ diye not yazdı. (üstte) Notu okuyan B.T.A, “Böyle bir şeyi görmem beni çok üzdü” dedi.

Kazlıçeşme Mitinginin Resmi Rakamı Açıklandı!

0/5 (0 Reviews)