SON TV

Kazlıçeşme mitingi resmi rakamı açıklandı

Başbakan Erdoğan'ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, Kazlıçeşme Mitingi'ne kaç kişinin katıldığının resmi rakamlarını açıkladı, CHP'ye meydan okudu.

Kazlıçeşme mitingi resmi rakamı açıklandı

Yalçın Akdoğan Kanal 24’de Söz Bitmeden Programında Elif Çakır’ın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Akdoğan: ‘Biz mahkeme kararına saygılıyız, sonucu bekleyeceğiz. Ancak illagal örgütler kalkıp o alana girerse buna müdahale olur dedik.

Hükümet çözüm sürecini bu noktaya getirdi ve biz bunu artık geriye götüremeyiz. Avrupa’dan gelen açıklamalara baktığımızda bu çok da masum bir çevreci eylem değil. Bunun içinde faiz lobisinin olduğunu görüyoruz’.

2013 Kazlıçeşme Mitingi’ne kaç kişi geldi? Kazlıçeşme Mitingi’nde kaç kişi vardı?

‘MİTİNGDE 1 MİLYON 300 BİN KİŞİ VARDI’

AK Parti’nin yaptığı mitingler de Türkiye’ye ve dünyaya millet Başbakanına sahip çıkıyor mesajı verildi. Mitingde resmi rakamlara göre olarak 1 milyon 300 bin kişi vardı. Mitingler kışkırtma amacıyla yapılmadı, kucaklaşma amacıyla yapıldı. CHP buna tepki gösteriyor. O halde onlar da yapsın hodri meydan. Bakalım onlar bu kadar kişi toplayabilecek mi. Sandığı küçümseyerek demokratik bir anlayış inşa edilemez.

AK PARTİ’Yİ DEVİRMEK İÇİN BİR HAZIRLIK YAPILDI

Bazı odakların Ak Parti’yi devirmeye yönelik bir girişim içinde olduklarını görebiliyoruz. Ordaki iyi niyetli gençleri kastetmiyorum. Ancak o olayların arkasından başka şeyler amaçlandı.

BÜTÜN EYLEMCİLERİ AYNI KATEGORİDE GÖRMEDİK

Biz oradaki eylemcilere kategorik davranmadık. Ordaki herkesi aynı kategoride görmedik. Onlarla konuştuk. Başbakanımız da onlara hitap ederken hepsini aynı kategoriye koymadı. Bu olay olmasaydı AK Parti’yi devirmek için başka bir olay patlak verecekti. Bunun hazırlıklı bir şekilde yapıldığını görüyoruz. AK Parti farklı özgürlük alanları açtı.

BAŞBAKAN’IN GÜÇLÜ İMAJINI BOZMAK İSTEDİLER

Bu tarz olayları oyun zanneden bir gençlik var. Başbakanın imajından rahatsız olanlar var. Bu eylemlerle AK Parti’yi zayıflatmak istediler. Hem ülkemizdeki güçler, hem de uluslararası güçler. Başbakan alttan almayan güçlü bir lider. Onun imajını bozma niyetiyle yola çıktılar. Mitingde şunu görüyoruz. 12 Eylül Referandumu’nda neyi gördüysek bu mitinglerde de onu gördük. Artık büyük resmi herkesin görmesi lazım.

ETİKETLER: