SON TV

Ayyıldız Tim: Gezi Parkı sadece bir deneme

A Haber’de yayınlanan Mehmet Ali Önel’in hazırlayıp sunduğu Deşifre programının bu haftaki bölümüne Ayyıldız Tim konuk oldu.

Ayyıldız Tim: Gezi Parkı sadece bir deneme

Ayyıldız Tim’in sözcüsü İshak Telli ile Norveç’ten Atakan kod adlı bir hackerın canlı olarak bağlandığı programda “Türkiye siber savaş anlamında nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya?” sorusuna yanıt arandı.

Gezi Parkı olaylarıyla ilgili konuşan Atakan kod adlı hacker, “Ülkemizin kesinlikle bir siber gücü kurulmalı. Bunu yapmazsa Gezi Parkı gibi eylemlerle karşı karşıya gelecek. ‘Gezi Parkı’ sadece bir deneme” dedi.

REDHACK ANONYMOUSE’UN SALDIRILARINI ÜSTLENİYOR

Ayyıldız Tim sözcüsü İshak Telli, Redhack ile ilgili önemli iddialarda bulundu. Programda Redhack’in kuruluş amacı hakkında konuşan İshak Telli, “Redhack, Anonymouse ile ortak hareket etmiyor. Anonymouse’un saldırılarını üstleniyor” dedi. Ayyıldız Tim’in son bir haftada yaptığı saldırılarla ilgili açıklama yapan Telli, “Biz Avrupa’yı tamamen ele geçirdik. Avrupa’nın 23 tane başbakanlığını ele geçirdik. Yani Avrupa’nın en önemli noktaları devletini seven bizim ekibimizin elinde” diye konuştu.

Deşifre’ye Norveç’ten bağlanan Ayyıldız Tim üyesi hacker ise, “Devletimiz kesinlikle ama kesinlikle kendine ait bir siber orduyu kurmak zorunda. Biz Ayyıldız Tim olarak bunu 2002 senesinden beri söylüyoruz” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER: