SON TV

Yoğurt kralı Türk Beyaz Saray’da

Tuncelili Ulukaya, Beyaz Saray'da Obama ile görüşen 9 kişilik grup arasındaydı.

Yoğurt kralı Türk Beyaz Saray’da
  • Dünya
  • 25 Haziran 2013 11:54

Başkan Obama, hem Avrupa’da görülen göçmenlik karşıtlığının önüne geçmek hem de ekonomik tıkanıklığı gidermek için kongreden göçmenlerle ilgili tasarıyı geçirme niyetinde.

9 KİŞİLİK HEYETTEKİ TEK TÜRK

Tasarıya destek için, ülkeye son dönemde gelen ve ekonomiye damga vuran bazı isimler dün Beyaz Saray’daydı. Piyasada önemli bir yere sahip olan Chobani Yoğurtları’nın sahibi Hamdi Ulukaya da 9 kişilik grubun içindeydi.

ABD’nin en ünlü markalarından biri haline gelen Chobani Yoğurtları’nın sahibi Ulukaya, Roosevelt Odası’ndaki katılımcılar arasında yer aldı.

Dünyanın önde gelen denetim ve danışmanlık firmalarından Ernst & Young ‘ın düzenlediği Yılın Girişimcisi 2012 yarışmasının Amerika Birleşik Devletleri birincisi ‘Chobani Yoghurt’ un kurucusu Hamdi Ulukaya oldu. Ernst & Young Yılın Girişimcisi Yarışması, ABD’de bu alandaki en prestijli ödül olarak biliniyor.

YOĞURDUN STEVE JOBS’I

Forbes Dergisi’nin Yoğurd’un Steve Jobs’ı olarak tanımladığı Ulukaya, ABD’nin en prestijli girişimcilik ödülünü, Kaliforniya’da düzenlenen Ernst & Young Strategic Growth Forum’da aldı. 244 bağımsız jürinin oyları sonucu bu ödülü almaya hak kazanan Ulukaya, bu çok özel gecede yüzlerce izleyicinin heyecanla izlediği ve kimi zaman alkışlarıyla böldüğü bir konuşma yaptı.

“HİKAYEMİ ANNEME BORÇLUYUM”

Türkiye’nin doğusunda bin kişinin yaşadığı küçük bir köyde doğduğunu ve bu köyden çıkabilmenin tek yolunun eğitim olduğunu dile getiren Ulukaya, “11 yaşında yatılı okula gittim. Şimdi ise New York’ta yaşıyorum. Hikayemi anneme borçluyum. Bizim için çok büyük fedakarlık yaptı” demişti.

ETİKETLER: