SON TV

Kız arkadaşlarına işkence yapan 3 kız tutuklandı

Diyarbakır'da 3 genç kız, sorun yaşadıkları 1 kız arkadaşlarını boş bir araziye götürerek dövdükleri, vücudunda sigara söndürdükleri ve çıplak görüntüsünü çekerek şantaj yaptıkları iddiasıyla tutuklandı.

Kız arkadaşlarına işkence yapan 3 kız tutuklandı

Diyarbakır’da 3 genç kızın, bir kız arkadaşlarına işkence yaptıkları ve uygunsuz görüntülerini çekerek şantaj yaptıkları ileri sürüldü.

Edinilen bilgiye göre, Yenişehir ilçesindeki Şehitlik Polis Merkezi’ne başvuran F.K, boş bir araziye götürülerek dövüldüğü, vücudunda sigara söndürüldüğü ve çıplak fotoğraf ile görüntüsünün çekildiği gerekçesiyle şikayette bulundu. F.K, polise verdiği ifadede, 18 Haziran’da G.A’nın ‘Beni sevgilimden ayırdın’ diyerek suratına yumrukla vurduğunu ve üzerindeki tişörtü yırttığını belirterek, Ş.T’nin de ayaklarını tekmeleyip saçını çektiğini anlattı.

Zorla bir taksiye bindirildiğini ve Şehitlik Mahallesi Mardin yolu üzerindeki boş araziye götürüldüğünü, burada darp edildiğini iddia eden F.K; G.A, E.M. ve Ş.T’nin kollarında sigara söndürdüğünü savundu.

F.K, ifadesinde şunları söyledi:

“Yanlarındaki O.B. bunlara müdahale etmeye çalıştı ancak başarılı olamadı. Daha sonra P.A. isimli eski arkadaşım da olay yerine taksi ile geldi. Ş.T. üzerimdeki tişörtü sütyenim gözükecek şekilde yırttı. Pantolonumu da iç çamaşırım gözükecek şekilde açtırdı. E.M. ile Ş.T. yarı çıplak halimle cep telefonlarıyla fotoğraflarımı ve görüntülerimi çekti. Polise şikayetçi olmam durumunda fotoğraf ve ses kayıtlarımı internet ortamına dağıtacaklarını söyleyerek bana şantaj yaptılar.”

Şikayet üzerine çalışma başlatan polis, şüpheli genç kızlar Ş.T, G.A, E.M. ve P.G. ile 2 erkeği gözaltına aldı. Sorgulamalarının ardından P.G. ve 2 erkek serbest bırakıldı. Yaşları 18-20 arasında olan Ş.T, G.A. ve E.M. çıkarıldıkları adli mercilerce “gasp, cinsel taciz, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, kasten yaralama, darp ve şantaj’ suçlamasıyla tutuklandı.

ETİKETLER: