SON TV

155’i aradı ve bakın Başbakan Erdoğan’a ne dedi

Hafif taşımacılık yapan araçlarda uyulması gereken kuralları düzenleyen K-1 Belgesi'nin yürürlüğe girmesiyle 50 bin TL ceza alan Levent İbiş, bu cezaya tepki göstermek için öyle bir yol seçti ki aklınız şaşar.

155’i aradı ve bakın Başbakan Erdoğan’a ne dedi

ÖZEL HABER – K1 düzenlemesiyle kendisine 50 bin TL para cezası kesilen Levent İbiş, telefona sarıldı ve 155 Polis İmdat hattını aradı. 2 Mayıs 2013 tarihinde aramayı yapan Levent Eriş, Başbakan Erdoğan’ın telefonunu istedi ve arkasında sinkaflı küfürler savurdu:

155’TEN BAŞBAKAN’IN TELEFONUNU İSTEDİ
“Ben sizden Tayyip Erdoğan’ın numarasını almak istiyorum, ben …….. ………….. …….. …… , bu K1 belgesinden dolayı 10 bin TL’lik aracıma 50 milyarlık ceza geldi. …. ….. ….. ……….”

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, telefon kaydıyla birlikte İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na başvurarak Levent İbiş’i ihbar etti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadesi alınan Levent İbiş, 155’i aradığını kabul etti ancak Başbakan Erdoğan’a küfür etmediğini iddia etti.

DAVA AÇILDI
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma sonucunda Levent İbiş aleyhine dava açtı. İddiannamede, Levent İbiş’in, “Küfür etmedim” şeklindeki savunmasına itibar edilmediği belirtildi. İbiş, “Sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına” saldırmaktan TCK 125 / 1 maddesi gereği 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak. Suç, kamu görevlisine karşı işlendiğinden verilen ceza TCK 125 / 3-a maddesi gereğince alt sınır 1 yıldan az olamayacak.