SON TV

Dünyanın en hızlı davulcusu

Tom Grosset, saniyede 20'den fazla tekli vuruş yaparak bir dakikada 1208 vuruş ile dünyanın en hızlı davulcusu (bateristi) oldu.

Dünyanın en hızlı davulcusu

Kanadalı Tom Grosset, 13 Temmuz 2013 tarihinde, World Fastest Drummer yarışmasında, dünyanın en hızlı davul çalan adamı olmak için, bir dakika boyunca hiç durmadan, davul üstünde, bagetlerle, 1208 tekli vuruş yaptı. Bu da saniyede 20 tekli vuruşa denk geliyordu.

Eski Rekor Mike Mangini’ye aitti

Bu inanılmaz rekor daha önce 1203 tekli vuruşla Dream Theatre Grubu’nun bateristi Mike Mangini’ye aitti. Mike Mangini, bu rekoru, 2005 yılında, Music City Center Nashville, Tennessee’de kırmıştı.

Böylelikle dünya tarihinde 1200 vuruşu geçen ikinci kişi olma ünvanını da, ilk rekorun kırılmasından 8 sene sonra -hem de rekoru geliştirerek- Tom Grosset kazandı.

Dünyanın en hızlı bateristi

Tom Mangini daha önce bu gösteride düzenlenen yarışmayı kazandığı için, -2007 senesinde 16 yaşından küçükler kategorisinde 1194 vuruşla şampiyon olmuştu- bu sefer yalnızca rekor kırmak için katıldı. Aşağıdaki videoda da göreceğiniz üzere bu isteğini birkaç deneme sonunda gerçekleştirmeyi başardı ve dünyanın en hızlı davulcusu oldu:

Kaynak: WORLD’S FASTEST DRUMMER