SON TV

Sefer Sucu hakkındaki suçlamayla ilgili konuştu

Geçtiğimiz gün yayınladığımız, “Beşiktaş Belediyesi'nde Skandal Olay” başlıklı haberle ilgili bir açıklama da, aleyhine suç duyurusunda bulunulan Gerçek Oto'nun sahibi işadamı Sefer Sucu'dan geldi.

Sefer Sucu hakkındaki suçlamayla ilgili konuştu

Gerçek Oto’nun sahibi Sefer Sucu SON.TV’ye yolladığı açıklamada, Füsun Türkvan tarafından kendisine yönelik yapılan suçlamaların tamamen gerçek dışı olduğunu ifade etti.

‘GÜVENLİĞİN ÇIKARMASINA ÜZÜLDÜM’

Sefer Sucu açıklamasında, ruhsat işlemi için 5 Temmuz tarihinde gittiği Beşiktaş Belediyesi’nde iki mühendisi ile birlikte güvenlik personeli tarafından dışarıya çıkarılmasının kendisini fazlasıyla üzdüğünü söyledi. Sucu, güvenlik personeli tarafından çıkarılması için emri Belediye Ruhsat Müdürü’nün verdiğini kaydetti. Belediye Ruhsat Müdürü de Füsun Türkvan.

SEFER SUCU’NUN AVUKATI ARACILIĞIYLA YOLLADIĞI O AÇIKLAMA

“SON TV SORUMLU MÜDÜRLÜĞÜ’NE,
Sitenizde 23.07.2013 günü yayınlanan habere ve Şikayetçi Füsun TÜRKVAN vekili Av. Önder ÖZTÜREL tarafından 24.07.2013 tarihinde yayınlanan açıklama yazısına istinaden açıklama yapmak zorunluluğu doğmuştur. Buna göre, müvekkilim, siteniz muhabirleri tarafından konunun sorulması üzerine şikayet dilekçesinden haberdar olmuş ve suçlamaların asılsız olduğunu, olayın bahsedildiği şekilde gerçekleşmediğini açıklamıştır.
Haberinizde müvekkilimin iddiaların doğru olmadığına dair beyanına yer verilmiş olmasına rağmen, Beşiktaş Belediyesi Başkan Vekili Füsun TÜRKVAN vekili Av. Önder ÖZTÜREL tarafından yapılan açıklama ile müvekkilim yeniden itham edilerek, davranışının suç teşkil ettiği iddia edilmiştir.
Müvekkilim Sefer SUCU, doğduğu günden bugüne kadar Beşiktaş İlçesinde ikamet etmekte ve 20 yılı aşkın bir süredir de aynı ilçede ticari faaliyetlerini sürdürmektedir. Müvekkilimin Yönetim Kurulu Başkanı olduğu, Beşiktaş İlçesinde bulunan Gerçek Otomobilcilik San. ve Tic. A.Ş., 135’ten fazla kişiye istihdam sağlayan, köklü ve saygın bir şirkettir.
Müvekkilimin, bugüne kadar gerek özel hayatında, gerekse ticari hayatında, hukuka aykırı herhangi bir davranışı olmamıştır, olması da düşünülemez. Müvekkilin tüm hayatını geçirdiği ve ticari faaliyetini yürüttüğü Beşiktaş İlçesi Belediye Başkanlığında, şikâyet dilekçesinde hilaf-ı hakikat olarak iddia edilen olaylar, şikâyetçinin de malumları olduğu üzere yaşanmamıştır.
Müvekkil Şirket Gerçek Otomobilcilik San. Ve Tic. A.Ş., ruhsat talebi için Beşiktaş Belediyesi’ne 2011 Eylül ayından itibaren başvurmaktadır ve bu hususta gerekli tüm evrakları da sunmuştur. Müvekkil Sefer SUCU, 05.07.2013 tarihinde bu hususta bilgi almak üzere Belediye binasına gitmiştir.
Müvekkilimin şikâyetçiye yönelik, iddia edildiği şekilde saygısızlık veya hakaret olarak adlandırılabilecek herhangi bir davranışı olmamıştır. Olay yalnızca yukarıda açıklandığı şekilde iken, şikayet dilekçesi ile hakarete uğradığını iddia eden, yayınlanan düzeltme yazısı ile gerçeğe aykırı iddialarına devam eden şikayet edenin müvekkilimin kişilik hakları ile ticari itibarına zarar verdiği izahtan varestedir.
BEŞİKTAŞ BELEDİYE binasından, Ruhsat Müdürlüğü yetkililerinin talimatı ile güvenlik görevlileri tarafından; SEFER SUCU, Mühendis FERHAT UZUN, SELİM DÜNDAR ’ın dışarıya çıkarılmaları, fevkalade üzüntüye neden olmuştur.
Bunun yanı sıra, haber başlığında yer alan SKANDAL kelimesinin de müvekkilim ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Bu itibarla, öncelikle sorumlu habercilik anlayışınız gereği tarafsız haber yapma çabanız için teşekkür eder, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde yapılan soruşturma gereğince savunmalarımızın ve delillerimizin sunulacağını, suçlamaların asılsız olduğunu ve kesinlikle kabul etmediğimizi kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.”


.