SON TV

Şeker Piliç icralık malı sattı

Şeker Piliç 280 milyon TL borcunu ödeyemeyince, iflas erteleme kararı alan yönetici Kaan Bor hakkında, icralık malı kullanmaktan soruşturma başlatıldı.

Şeker Piliç icralık malı sattı

Şirketin Kurulu Başkanı Osman Bor’un oğlu Kaan Bor, Ayhan Sezer Yağ tarafından haczedilen malı tavuk üretiminde kullanmakla suçlanıyor. Şirketin Pazarlam Koordinatörü Kaan Bor icralık malı kullanmaktan soruşturma açıldı.

Ayhan Sezer Yağ, ticari ilişkilerden kaynaklı 113 bin dolar tutarındaki alacağı için 23 Ocak 2013 tarihinde Şeker Piliç aleyhine icra takibi başlattı. Alacağının tahsili için şirketin borcu oranındaki malvarlığı ile üçüncü kişiler nezdindeki hak ve alacakları üzerine ihtiyati haciz kararı aldı. Bu kararla birlikte 25 Ocak 2013 tarihinde Şeker Piliç’in Bandırma’daki fabrikasına giden Ayhan Sezer Yağ’ın avukatı Deniz Ketenci, fabrika ekipmanları ile içindeki malları haczetti.

İcralık malları kullandı

Bu hacizli mallar şirkette bulunan Kaan Bor’a yeddiemin sıfatıyla teslim edildi. Kaan Bor’un aynı gün yeddiemin sıfatıyla teslim aldığı icralık malların bir kısmını fabrikanın ihtiyaçları için kullandığı duyumunu alan Ayhan Sezer Yağ, yeniden harekete geçti.

43 koli icralık yemi kullanmış

İstanbul İcra Müdürlüğü, malların yerindeliğinin tespiti için Bandırma İcra Müdürlüğü’ne talimat yazdı. 6 Şubat 2013 tarihinde fabrikaya giden Bandırma İcra Müdürlüğü yetkilileri, icra altına alarak yediemin sıfatıyla Kaan Bor’a teslim ettikleri 43 koli yemin yerinde olmadığını tutanak altına aldılar.

Alacağının teminatı olarak haczettiği malların kanuna aykırı fabrikanın ihtiyaçları için kullanılması üzerine savcılığın yolunu tutan Ayhan Sezer Yağ, yediemin sıfatıyla malları teslim alan Kaan Bor aleyhine suç duyurusunda bulundu.

2 yıla kadar hapis

Kaan Bor’un kanunla kendisine yüklenen ‘muhafaza’ görevini kötüye kullandığını öne süren Ayhan Sezer Yağ, Kaan Bor aleyhine TCK 289. maddesi gereğince soruşturma başlatılarak 2 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.
.

ETİKETLER: