SON TV

Bu Jeep’in altında 3.5 kilo bomba patladı ve…

Dünyanın en durdurulamaz aracı Marauder isimli araç, altına 3.5 kilo patlayıcı madde yerleştirilip patlatılmasına rağmen araca birşey olmadı.

Bu Jeep’in altında 3.5 kilo bomba patladı ve…

2008 yılında Afrika’daki barış ortamını korumak için Güney Afrika tarafından geliştirilen Marauder isimli devasa jipin yaptıklarını görünce gözlerinize inanamayacaksınız.

12 ton ağırlığında olan önde 2, arkada ise 8 kişilik oturma kapasiteli Marauder, üzerinde tank mayını korumasından kurşun geçirmez lastiklere, roketatara dayanıklı camlarından iklimlendirme sistemine kadar birçok özelliği içinde barındırıyor.

Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri ve Güney Afrika tarafından kullanılan bu jip 100 ila 120 km/s hız yapabiliyor. 4×4 dışında ortadaki lastiklerin yere indirilmesiyle 6×6’da olan arazi aracı 700 km yol alabiliyor.300 bin £ fiyatı olan Marauder 290 hp gücünde

Kral Abdullah’ın isteğiyle Ürdün’de de üretilmeye başlanan Marauder ünlü İngiliz TV şovu Top Gear’da tam anlamıyla bir testten geçirilmişti. Testte bolca yıkılan duvarlar, patlayan mayınlar ve ezilen araçlar var.0/5 (0 Reviews)