SON TV

Prison Break’in yıldızından itiraf

İzleyenlerin hapishaneden kaçış ve sonrasında yaşananları konu alan ABD yapımı 'Prison Break' dizisinden tanıdığı Wentworth Miller eşcinsel olduğunu açıkladı.

Prison Break’in yıldızından itiraf
  • Dünya
  • 22 Ağustos 2013 15:09

Yaklaşık 42 ülkede yayınlanan ve 4 sezon yayın hayatını sürdüren ‘Prison Break’ dizisinin 41 yaşındaki başrol oyuncusu Wentworth Miller ilk kez resmi olarak eşcinsel olduğunu açıkladı.

Rusya’daki Petersburg Uluslararası Film Festivali’ne davet edilen Miller, festival direktörü Maria Averbakh’a yazdığı mektupla gündeme geldi. Miller mektubunda “Bir eşcinsel olarak bu daveti reddetmeliyim” sözleriyle festivale katılmayacağını açıkladı. Rusya’nın uyguladığı homofobik yasaların kabul edilemez olduğunu belirten Miller, “Benim gibi eşcinsel insanların toplumdan dışlandığı bir ülkeye gitmem mümkün değil. Eğer yasalar değişirse o zaman gelmeyi düşünebilirim” ifadesini kullandı.

41 yaşındaki televizyon yıldızının 2007’de eşcinsel olduğu öne sürülmüştü. Ancak Miller, iddiaları yalanlamıştı. Miller’ın eşcinsel olduğunu açıklaması ve Rusya’ya karşı aldığı tavır büyük bir çoşkuyla karşılandı.

Wentworth Miller, son olarak Chan-wook Park’In yönettiği ‘Stoker’ filminin senaryosunu yazmıştı.

ETİKETLER: