SON TV

Amcadan üvey yeğenine taciz skandalı

55 yaşındaki T. H., 14 yaşındaki üvey yeğenine cinsel tacizde bulundu. Küçük kız itiraz edince de gözleri önünde ördeğin kafasını koparıp ölümle tehdit etti.

Amcadan üvey yeğenine taciz skandalı

Babası tarafından terk edilen, annesi ise vefat eden 14 yaşındaki Ç. S., 55 yaşındaki üvey amcasının cinsel tacizine maruz kaldı. Uğradığı cinsel tacizlere itiraz eden küçük kız, amcasının insanlık dışı tehdit yöntemiyle karşılaştı. Bahçedeki ördek yavrusunu içeri getirip bacaklarını ayırarak kafasını koparan amca, “Sözümü dinlemezsen senin de bacaklarını ayırırım” tehdidinde bulundu. Şikayet üzerine üvey amca T. H. aleyhine 61 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Bu dehşet verici olay geçen yıl İstanbul’da meydana geldi. Babası tarafından terk edilen, annesi ise ölen 15 yaşındaki Ç. S., Samsun’da anneannesi ve teyzesi ile yaşamaya başladı. Geçen yaz erkek arkadaşı ile görüşmesini istemeyen anneannesi, Ç. S.’yi 3 aylığına İstanbul’daki üvey amcası T. H.’nin yanına yolladı.

Önce vaatlerle kandırmaya çalıştı

55 yaşındaki amca, geçen yaz 14 yaşında olan ve anneannesi tarafından yanına gönderilen üvey yeğenini öpmek suretiyle cinsel tacizde bulunmaya başladı. Kendisinden 40 yaş küçük üvey yeğeninin itirazlarına aldırmayan T. H., 3-4 gün boyunca elle tacizlerine devam etti. İtirazın sürmesi üzerine de, “Sen beni mutlu et, ben de seni mutlu ederim. Sana cep telefonu, laptop alırım” vaadiyle kandırmaya çalıştı. Sonuç alamayan T. H., tehditler savurmaya başladı.

Gözlerinin önünde ördek yavrusunu parçaladı

Bahçede bulunan küçük bir ördek yavrusunu içeri getirerek küçük kızın gözleri önünde bacaklarını ayırıp kafasını kopardı. Ardından da, “Sen benim sözümü dinlemezsen senin de bacaklarını ayırırım” sözleriyle ölüm tehdidinde bulundu.

Saçlarından sürükledi

3-4 gün üst üste üvey yeğinine tacizde bulunan T. H., küçük kızdan karşılık bulamayınca kavun yeme bahanesiyle işi şiddete vardırdı. 12 Haziran 2012 tarihinde üvey amcasının, “Yeme” dediği kavunu yiyen Ç. S., tekme-tokatlı saldırıya uğradı, saçlarından sürüklendi.

Polise sığındı

Amcasının cinsel tacizine katlanan, dayak yiyen, gözleri önünde öldürülen ördekle tehdit edilen küçük kız, yediği dayaktan sonra soluğu karakolda aldı. Amcası evden ayırıl ayrılmaz polise sığınan küçük kız, Arnavutköy Devlet Hastanesi’nde götürülerek darp raporu alındı. Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nce düzenlenen raporda da, “Uğradığı cinsel saldırı ve yapılan tehdit, ruh sağlığını bozmuştur” denildi. İfadesi alınan üvey amca, küçük kızın yalan söylediğini, sözünü dinlemediği için 3-4 tokat attığını belirtti.


61.5 yılla yargılanacak

Küçük kızın şikayeti, iki hastane raporu ile fezleke hazırlayan polis, dosyayı savcılığa intikal ettirdi. İddianamede olayı özetleyen Cumhuriyet Savcısı İsmail Güler, amca T. H. hakkında, ‘cinsel istismar’, darp’ ve ‘zincirleme suç’tan iddianame düzenledi. İddianamedeki sevk maddelerine göre üvey amca T. H. 14 yıldan 61.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak.