SON TV

Rüşvetçi memura suçüstü

Eksik evrak gerekçesiyle 300 TL rüşvet istenen kamyon şoförü, fotokopisini çektiği paraları yol kontrolünden sorumlu sivil memura vererek suçüstü yakalattı.

Rüşvetçi memura suçüstü

Hasdal Yol Kenarı Denetleme İstasyonu Amirliği’nde görevli sivil memur S.K., kamyonet şoföründen aldığı fotokopisi çekilmiş paralarla suçüstü yakalandı. Polis hakkında rüşvet almaktan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Hasdal’da yol kontrolü yapan sivil memur S.K., yol kontrolünde Ö.G. yönetimindeki nakliye kamyonunu durdurdu. İnceleme yaptıktan sonra belgelerinin eksikliğini ve tonaj fazlalığını ileri süren S.K., 300 TL rüşvet vermesi durumunda 10 bin TL’lik cezayı yazmayacağını söyledi.

Üzerinde para bulunmayan Ö.G., rüşvet parası için babasını araması gerektiğini söyledi. Babası ile konuştuktan sonra rüşvet vermeyi kabul etti. S.K., araca ait evraklar ile Ö.G.’nin ehliyet fotokopisini aldı. Ö. G.’ye, “Parayı getir fotokopileri yırtıp atayım, 10 bin TL’lik cezayı da kesmeyeyim” dedi. S. K. para bulması için Ö. G.’nin yoluna devam etmesine müsaade etti.

Aracıyla uzaklaşan Ö.G., yükü boşaltıp 499 TL’lik nakliye bedelini aldıktan paraların fotokopilerini çekti. Bir adet 200, iki adet de 50 liralık banknotların fotokopilerini çeken Ö.G., S. K. ile buluşmak için anlaştığı benzin istasyonuna gitti.

Parayı verdi ve hemen 155 Polis İmdat hattını aradı. Baskın yapan polis, S. K.’nın cebindeki paralarla Ö.G.’nin fotokopisini çektiği paraların seri numaralarını karşılaştırdı. Polis, seri numaraları tutan paraları şoför Ö.G.’ye iade etti.

Hakkında soruşturma başlatılan S.K. hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede, S.K.’nın irtikap suçundan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle cezalandırılması istendi.

ETİKETLER: