SON TV

BDP’yi beğenen Barbaros Şansal Aydınlık’ta yazacak

Eski Dev-Solcu, Gezi'nin aktif destekçisi, partilerden bir tek BDP'yi beğenen Barbaros Şansal, ulusalcı Aydınlık Gazetesi'nde yazacak.

BDP’yi beğenen Barbaros Şansal Aydınlık’ta yazacak
  • Medya
  • 31 Ağustos 2013 13:53

Modacı Barbaros Şansal… Gezi olaylarını aktif destek verdi… Eski Dev-Solcu… Siyasi partilerden bir tek BDP’yi beğeniyor… Ama yarından itibaren ulusalcı Aydınlık Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapacak.

İki gazetenin sürmanşetinde

Bugün iki gazetenin birden sürmanşetindeydi. Biri Birgün Gazetesi, diğeri de Aydınlık Gazetesi. Birgün Gazetesi, yarın yayınlayacağı röportajın tanıtımı için, Aydınlık Gazetesi de köşe yazarlığına başlayacağını duyurmak için Sürmanşetine Şansal’ı taşıdı.

Aydınlık Gazetesi, “Ünlü moda tasarımcısı, namı diğer ‘Terzi Yamağı’ Barbaros Şansal, yaratıcı ve keskin dilini ‘Toplu İğne’ köşesiyle Aydınlık’a taşıyor” tanıtımı ile ünlü modacının artık Aydınlık’ta köşe yazarlığı yapacağını sürmanşetinden duyurdu.

Birgün’de de sürmanşet

Şansal’ın bugün sürmanşette yer aldığı tek gazete Aydınlık değildi. Birgün Gazetesi’de ünlü modacı ile yaptığı ve yarın yayınlayacağı röportajın tanıtımına sürmanşetinde yerverdi.

Gezi eylemlerini destekleyen Şansal’ın yarın yer alacak olan röportajının tanıtım yazısı oldukça dikkat çekici. Röportajın tanıtım yazısında Şansal’ın eski Dev-Solcu olduğunu ve siyasi partilerden sadece BDP’yi beğendiği bölümlere yer verildi.

İşçi Partisi çizgisinde ulusalcı yayın yapan Aydınlık Gazetesi’nin, Şansal’ın bu röportajından sonra nasıl bir tavır takınacağı merak konusu oldu.