SON TV

Kuyumcudan soygunluğunu çocuk engelledi

Adana'da bir çocuğun kuyumcu dükkanının vitrin camını taşla kırıp altınları çalmak isteyen zanlıları kovalaması güvenlik kameraları tarafından görüntülendi

Kuyumcudan soygunluğunu çocuk engelledi

Adana’da bir çocuğun, kuyumcu dükkanının vitrin camını taşla kırıp altınları çalmak isteyen zanlıları kovalaması güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

Alınan bilgiye göre, merkez Seyhan ilçesi Uçak Mahallesi Şakirpaşa Cadesi’nde iki gün önce Y.D’ye (26) ait kuyumcu dükkanına motosikletle biri şapkalı, diğeri kar maskeli ve eldivenli iki kişi geldi. Motosikletten inen kar maskeli zanlı, kuyumcu dükkanının camını kırıp altınları çalmak istedi. Zanlı, ismi öğrenilemeyen bir çocuğun engellemesi sonucu altınları alamadan kaçtı.

Polis ekipleri, zanlıları yakalamak için bölgede çalışma başlattı.

Ekipler, kendilerini görüp kaçan iki zanlıyı kısa süreli kovalamacanın ardından yakalarken, isimleri V.Ç. (15) ve M.E.K (17) olduğu öğrenilen zanlılar, Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Zanlılar, işlemlerinin ardından sevk edildikleri mahkemece serbest bırakıldı. Bu arada zanlılardan M.E.K’nin çeşitli suçlardan 47 kaydının olduğu öğrenildi.

Öte yandan güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde kar maskeli ve eldivenli kişi, motosikletten inerek elindeki kaldırım taşını kuyumcu dükkanının vitrin camına atıyor. Cam, kırılmayınca zanlı aynı taşı yerden alıp tekrar atıyor. Bu sırada kuyumcu dükkanının önünde bekleyen bir çocuk, hızlı adımlarla ilerleyerek zanlının sırtına vuruyor. Zanlılar olay yerinden kaçarak uzaklaşırken çocuğun ise zanlıları kovaladığı görülüyor.

ETİKETLER: