SON TV

Fatih Terim 10 yıl A Milli Takım’da

TFF Genel Sekreteri Emre Alkin'den, Galatasaraylıları üzecek haber. Alkin, Fatih Terim'le 4-5 maçlık değil, 5-10 yıllık sözleşme imzaladıklarını iddia etti.

Fatih Terim 10 yıl A Milli Takım’da
  • Spor
  • 07 Eylül 2013 10:13

Fatih Terim’in Galatasaray’ın sözleşmeyi uzatma teklifini neden hala kabul etmediği ortaya çıktı. TFF Genel Sekreteri Emre Alkin, Terim’le 4-5 maç için değil, 5-10 yıl için el sıkıştıklarını söyledi. Bir yanda TFF’nin uzun vadeli, diğer yanda ait olduğu Galatasaray camiası arasında kalan Terim’in hangisini tercih edeceği merak konusu.

Fanatik Gazetesi’nin haberine göre; Sarı-Kırmızılı camianın keyfini kaçıracak açıklamayı Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Prof. Dr. Emre Alkin yaptı. Fatih Terim’in A Milli Takım’daki geleceğiyle ilgili konuşan Alkin, Terim’le 4-5 maçlık değil, 5-10 yıllık planlar yaptıklarını söyledi.

‘Önce Türkiye gelir’

TFF Başkanı Yıldırım Demirören’e en yakın isimlerden olan Emre Alkin, TFF’nin ‘Futbol Köyleri Projesi’ için gittiği Nevşehir’in Avanos İlçesi’nde Fatih Terim’in uzun yıllar A Milli Takım’ın başında olacağını ima etti. İstikrarın önemine vurgu yapan Alkin, “Bunlar istikrar işi. Zaten 4-5 maç için hocayla el sıkışmadık. Türk Milli takımlarının önümüzdeki 5-10 yıllık istikrarını sağlamak için Fatih hocayla el sıkıştık. Hem Galatasaray Kulübü’nün hem de Fatih hocanın bu şekilde yaklaşacağını tahmin ediyorum. Önce Türkiye, ondan sonra futbol kulüpleri diye düşünüyorum” ifadesini kullandı.

Terim’in tavrı ne olacak?

Fatih Terim’in, mayıs ayında milli takımdaki görevinden ayrılmasını ve sadece Galatasaray’ın teknik patronu olarak kariyerine devam etmesini bekleyen camia ise bu sözlerin ardından derin bir düşünceye kapıldı. Alkin’in ifadeleri sonrası Fatih Terim’in tavrı ve nasıl bir açıklama yapacağı da şimdiden merak konusu oldu.