SON TV

Eşcinsel eş ararken gaspçıların ağına düştü!

İstanbul’da bir sosyal paylaşım sitesinde cinsel içerikli sohbet eden bir vatandaş, gaspçıların ağına düştü.

Eşcinsel eş ararken gaspçıların ağına düştü!

Günümüzde sosyal medyanın aktif kullanılması beraberinde birçok olayı da getiriyor. İstanbul’da bir sosyal paylaşım sitesinde cinsel içerikli sohbet eden bir vatandaş, gaspçıların ağına düştü. H.U. isimli bir şahıs ‘Gay’ içerikli konuşmalarla tanıştığı gaspçıların kurbanı oldu.
İstanbul Başakşehir’de ikamet eden H.U. isimli bir şahıs, sosyal paylaşım sitesinden H.P. isimli bir şahıs ile tanıştı. Cinsel içerikli konuşmalarla başlayan sohbet ilerleyen günlerde daha da samimi bir ortam alarak ‘gay’ muhabbetine döndü. Muhabbetin ilerlemesi ile sosyal medyada görüşme ile sınırlı kalmayan iki şahıs birbirine telefon numarası vererek görüşmeyi telefon üzerinden sürdürmeye başladı. Birkaç gün sonra gaspçı H.P., ağına düşürdüğü H.U. ile buluşmak istediğini söyledi. Bunun üzerine H.U. ise görüşme teklifini kabul ederek Aksaray’da buluşma randevusu verdi.

Aksaray’da buluşuyorlar ama…

Aksaray’da bir kafede buluşan H.U. ile H.P. isimli şahıslar kısa süren bir sohbet gerçekleştirdi. İddiaya göre gaspçı H.P., H.U.’yu evine davet etti. Bunun üzerine H.U. ise bu davete karşılık vererek H.P.’nin evine doğru yol aldı.

Evde sürpriz konuklar var

Gaspçı H.P.’nin evine giden H.U. baş başa kalacaklarını düşünürken evde üç kişinin daha olduğunu gördü. Bunun üzerine paniğe kapılıp kandırıldığını hisseden H.U. apar topar evden çıkmaya çalıştı. Evde bulunan suç ortakları H.U.’yu hırpalayarak evde ses çıkarmamasını söyledi. Gaspçılar, H.U.’dan üzerinde bulunan para ve cüzdanını istedi. Korkudan ceplerini boşaltan H.U., gaspçıların her isteğini yerine getirdi.

Üzerinde az para çıkınca…

Gaspçılar H.U.’nun üzerinde bulunan 100 dolar dışında kredi kartında para olup olmadığını sordu. Bunun üzerine korkudan kredi kartında bin 730 TL olduğunu söyledi. İçeride bulunan gaspçılardan iki kişi H.U.’dan şifreyi alarak bankamatiğe doğru gidip bin 730 TL’yi nakit avans olarak çekti.
Diğer iki zanlı ile birlikte kalan H.U. bununla da kurtulamadı. Zanlılardan biri ise iddiaya göre, ‘bana 5.000 TL bulacaksın’ diyerek bıçağı H.U.’nun boynuna dayadı. Bütün olan olaylar karşısında korkudan bir şey yapamayan H.U. o kadar parayı bulamayacağını gaspçılara söyledi.

Kulağını kesti, 5 bin TL istedi

Parayı bulamayacağını söyleyen H.U.’ya sinirlenen gaspçılardan biri ise elindeki bıçak ile H.U.’nun kulağının arkasını kesti. İşin hayati tehlikeye doğru gittiğini anlayan H.U. can havliyle o parayı eniştesini arayarak tedarik edeceğini gaspçılara söyledi.

Serbest kalınca soluğu karakolda aldı

İkna olan gaspçı H.U.’nun eniştesini aramasına müsaade etti. Eniştesini arayan H.U. durumu açık anlatamasa da, “Beni kurtar. Acil 5 bin TL getirmen lazım. Beni öldürecekler’ demesi üzerine gaspçılar daha fazla konuşmasını engelleyerek telefonu kapattı. Paranın gelmesi ile yakayı ele vereceklerini düşünen gaspçılar H.U.’nun eniştesi ile iletişime geçmeden kredi kartından çektikleri para ile yetinip H.U.’yu serbest bıraktı. H.U. ise yaşadığı olayın şokunu atlatmadan en yakın polis merkezine gidip şikayette bulundu. Şikayet üzerine operasyon başlatan polis ekipleri telefon kayıtlarından yola çıkarak baş şüpheli H.P.’yi yakaladı. Gaspçı şebeke hakkında “Nitelikli yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından iddianame hazırlandı. Dava İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülüyor.