SON TV

ATM’den para çekenler dikkat

Sahte para çeteleri, ATM'den para çekenlerle bu paraları takas ederek piyasaya sürüyor.

ATM’den para çekenler dikkat

Sahte para çeteleri, hedefine ATM’lerden gerçek para çekenleri koymaya başladı. Bankamatikten gerçek para çekenlere yanaşıp, “Bozuk para lazım” diyerek ellerindeki sahte paraları eriten iki kişi, şikayet üzerine yakalandı.

Sahte parayı gerçek parayla satın aldılar

M. G. ve M. M., 280 TL’ye miktarı belirlenemeyen sahte para satın aldılar. Bu paraları piyasaya sürmek içinse ATM’lerde gerçek para çekenleri takibe aldılar. Takibe aldıkları ATM’lerde farklı günlerde iki kadını ağlarına düşürdüler. M. G. ve M. M., hemen bu kadınlara yanaşıp bozuk para lazım olduğunu söyleyerek ellerindeki 200 liralık sahte banknotu uzattılar. Paranın sahte olduğunu fark etmeyen iki kadın da tuzağa düşerek, ATM’den yeni çektikleri gerçek paraları vererek, sahte paralarla değiştirilmesini sağladılar.

Şans eseri yakalandılar

Kadınlar şikayetçi oldu, ancak dolandırıcılar bulunamadı. Bir ay sonra polis, şüphe üzerine her iki dolandırıcıyı taksiden indirerek üstlerini aradı. Üzerlerinde tam tamına 1.900 liralık sahte para bulundu. Her iki zanlı, şikayetçi iki kadınla yüzleştirildi. Kadınlar her iki zanlıyı teşhis etti.

Dolandırıcılıktan yargılanacaklar

Her iki zanlı hakkında “Dolandırıcılık” ve “Parada sahtecilik” suçlarından 5 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Not: Bu haber kaynak gösterilse dahi, aktif link verilmeden kullanılamaz…