SON TV

Eşini aldatan kocaya 300 bin TL ceza

Eşini yabancı uyruklu bir kadınla aldatan kocaya 300 bin TL tazminat!

Eşini aldatan kocaya 300 bin TL ceza

İstanbul Büyükçekmece Aile Mahkemesi, Amasya’da yaşayan karısını, İstanbul’da ev tuttuğu yabancı uyruklu bir kadınla aldatan kocanın, eşine 300 bin lira tazminat ödemesine karar verdi.

Amasya Barosu’na bağlı avukatlardan Filiz Sözen tarafından, davacı kadın B.S. adına Büyükçekmece Aile Mahkemesi’ne sunulan dava dilekçesinde, B.S’nin 3 Kasım 1990’da davalı S.S. ile evlendiği ve bu evlilikten 2 çocukları olduğu belirtilerek, evliliğin ilk senesinin ardından problemlerin baş göstermeye başladığı ve davalı eş S.S.’nin, eşine karşı sadakat yükümlülüğünü yerine getirmediği aktarıldı.

‘Sevgilisinden çocuğu var’

Dilekçede, S.S.’nin eşini 10 yıla yakın bir süredir Lominika N. J. isimli yabancı uyruklu bir kadınla aldattığı ve bu ilişkiden de bir çocuğunun bulunduğu ileri sürüldü.

Davalı S.S.’nin beraber yaşadığı kadına ev aldığı, kadını sigortalattığı ve sürekli tatile götürdüğü bildirilen dilekçede, B.S.’nin ise 20 yılı aşkın süredir evli olmasına rağmen, çocuklarıyla beraber ellerine verilen birkaç lira ile avutulduğu savunuldu.

Dilekçede, tarafların, zina, hayata kast, onur kırıcı davranış, şiddetli geçimsizlik ve evlilik birliğinin temelinden sarsılması sebebiyle boşanmalarına karar verilmesi talep edildi.

Karar kadın hakimden

Büyükçekmece 1. Aile Mahkemesi hakimi Nermin Sürücü, tarafların boşanmasına karar verdi.

100 bin lira maddi, 200 bin lira manevi olmak üzere toplam 300 bin lira tazminatın davalı S.S’den alınarak davacı B.S’ye verilmesine hükmeden hakim Sürücü, ayrıca çiftin 18 yaşından küçük müşterek çocuğunun velayetinin anneye verilmesini, çocuk için aylık 200 lira, anne için aylık 300 lira tedbir nafakası ödenmesini kararlaştırdı.

ETİKETLER: