SON TV

Sefa Fenerbahçeli iki yöneticiyi ateşe attı

Amigo Sefa Kalya'nın teknik takibe takılan konuşmalarında Fenerbahçeli iki yöneticiyle temasa geçip bedava bilet aldığı ortaya çıktı.

Sefa Fenerbahçeli iki yöneticiyi ateşe attı
  • Spor
  • 03 Ekim 2013 10:16

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray kulüplerinin taraftar gruplarına yönelik yapılan operasyonda soruşturmanın bazı Fenerbahçeli yöneticilere sıçradığı öğrenildi. Soruşturma kapsamında teknik takibe bir eski yönetici ile şu anda da yönetimde olan bir yönetici takıldı.

Bu iki yöneticinin Genç Fenerbahçeliler grubunun lideri Sefa Kalya ile temas halinde olduğu, bedava yüzlerce bilet verdiği tespit edildi. Sefa Kalya’yı zaman zaman bazı konularda yönlendirdiği tespit edilen bu iki isim önümüzdeki günlerde ifadeye çağrılacak. Yöneticiler ‘şüpheli’ sıfatıyla ifade verecek. Soruşturma kapsamında bazı yöneticilerle ilgili de incelemenin sürdüğü öğrenildi.

Mosturoğlu destek verecek

Öte yandan soruşturma kapsamında operasyon düzenlemesinin ardından soruşturma savcılığına ilginç bir ziyaret gerçekleşti. Şike davasında ceza alan Fenerbahçeli yönetici Şekip Mosturoğlu ve bir avukat, soruşturma savcısını ziyaret etti. Mosturoğlu’nun ‘soruşturma konusunda destek vermeye, işbirliği yapmaya hazır olduklarını’ iletti. Savcılığın ise böyle bir desteğe ihtiyaç olmadığını bildirdi.

TFF zarara uğratıldı

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, 2010-2011 sezonunda il hakem kurulu görevlilerinin hayali maçlar düzenlediği, bir hakemin aynı gün ve aynı saatte iki maçta görevlendirildiği, onlarca maçta görev aldığı, iki kez karşılaşması gereken takımların defalarca karşılaşmış gibi gösterilerek TFF’nin 50 bin lira zarara uğratıldığı iddiası üzerine soruşturma başlattı. Savcılığın talimatıyla harekete geçen Sakarya polisi, dönemin İl Hakem Kurulu Başkanı Mehmet A, Başkanvekili Ethem K, Hakem Atama Sorumlusu Aydın G. ve kurul üyeleri Ercan Y. ile Tekin D’yi gözaltına aldı. Öte yandan, görevi ihmal suçlamasıyla dönemin Merkez Hakem Kurulu Başkanı Oğuz Sarvan ve Yardımcısı Yüksel Okçuoğlu’nun da ifadesine başvuruldu. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.