SON TV

Üniversiteli sevgilisini çıplak fotoğraflarıyla tehdit etti

Kendisini terk eden sevgilisini çıplak fotoğraflarını internet ortamında yayacağı tehdidinde bulunarak zorla birlikte olan şahıs hakkında 18 yıla kadar hapis!

Üniversiteli sevgilisini çıplak fotoğraflarıyla tehdit etti

28 yaşındaki M. U., bir süre birlikte olduğu sevgilisi 27 yaşındaki üniversite öğrencisi sevgilisi R. A.’yı tehdit etmeye başladı. Yabancı öğrenci statüsüyle Türkiye’de okuyan R. A.’yı önce sözlü ve yolladığı SMS mesajları ile tehdit eden M. U., sonuç alamayınca gizliden çektiği sevişme görüntüleriyle şantaj yapmaya başladı.

Çıplak görüntüleriyle tehdit etti

Sevgili oldukları dönemde gizlice çekilen görüntülerin internette yayınlanmasından korkan R. A., istemeyerek de olsa ayrıldığı sevgilisi ile bir kaç kez daha birlikte oldu. Bir süre sonra tehditlerden bıkan genç öğrenci çareyi polise başvurmakta buldu.

4 suçtan yargılanacak

M. U.nun ifadesini alan polis adliyeye sevk etti. Savcılık, serbest bıraktığı M. U. hakkında, “Hakaret”, “Özel hayatın gizliliğini ihlal etmek”, “Nitelikli cinsel saldırı” ve “Tehdit” suçlarından dava açtı. Şüpheli M. U.’nun çektiği çıplak görüntülerle müşteki R. A.’yı tehdit ederek onunla zorla cinsel ilişkiye girdiği belirtilen iddiannamede, “Şüphelinin çektiği görüntüleri bu şekilde kullanması özel hayatın gizliliğinin ihlalilid” denildi.

M. U.’nun 8 yıl 3 aydan 18 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.