SON TV

Ucuz ev fırsatı

“Best Novostroy” adlı emlak şirketi ilginç bir incelemeye imza attı ve en ucuz ev araştırmalarına girdi.

Ucuz ev fırsatı
  • Emlak
  • 22 Ekim 2013 14:01

“Best Novostroy” adlı emlak şirketi ilginç bir incelemeye imza attı. Dünya genelinde ismi “Moskova” olan yerleşim birimlerindeki konut fiyatları karşılaştırıldı. Lenta.ru’nun haberine göre, araştırmada Rusya’nın başkenti Moskova ile dünya genelinde “Moskova” adını taşıyan diğer yerleşim birimlerindeki konut fiyatları kıyaslandı.

Buna göre Hindistan’ın Keral eyaletindeki Kettay kentine bağlı “Moskova” köyü, dünyada konut fiyatlarının en ucuz olduğu “Moskova” olarak belirlendi. Burada 150 bin rupiye (yaklaşık 75 bin ruble) bir köy evi satın almak mümkün.

ABD’nin Idaho eyaletine bağlı “Moskova”da bugün 45 metrekarelik bir ev 7 bin dolara (yaklaşık 224 bin ruble), beş yatak odalı bir ev 695 bin dolara (yaklaşık 22,2 milyon ruble) satışa sunuluyor.

Pensilvanya’daki “Moskova”da üç yatak odalı bir ev 49 bin dolara (1,5 milyon ruble), bin 100 metrekarelik bir villa 579 bin dolara (18,5 bin ruble) alıcı bekliyor.

Polonya’da Lodz Voyvodalığı’ndaki “Moskova” köyünde ev fiyatları Rusya para birimi ile 1,9 milyon rubleden başlıyor.

Belçika’nın Gent şehrine bağlı “Moskova” ilçesinde 18 metrekarelik stüdyo daire 69 bin euro’ya (3 milyon ruble) satılıyor.

Rusya’da da başkentin dışında “Moskova” adını taşıyan üç ayrı yerleşim birimi bulunuyor. Kirov bölgesindeki “Moskova” köyünde ev fiyatları 380 bin ruble, Pskov’daki “Moskova”da tek odalı ev fiyatı 490 bin ruble, Tver’e bağlı “Moskova” kasabasında daire fiytaları 700 bin ruble civarında.

Miel şirketinin verilerine göre, başkent Moskova’da ise bugün en ucuz daire 3,7 milyon rubleye satılıyor.

ETİKETLER: