SON TV

Uyuşturucu verilerek tecavüz edilen genç kıza dava açıldı

Uyuşturucu madde vererek tecavüze uğrayan 22 yaşındaki genç kız hakkında, “uyuşturcu madde kabul etmekten” dava açıldı.

Uyuşturucu verilerek tecavüz edilen genç kıza dava açıldı

20 ve 22 yaşlarındaki iki genç erkek, 22 yaşındaki genç kıza uyuşturucu vererek tecavüz etti. Erkeklerin ikisi de cinsel saldırı suçundan aranırken uyuşturucuyla yakalandılar. Hem uyuşturucudan hem de cinsel saldırı suçundan sorguları yapılan iki erkek, tecavüz ettikleri genç kıza da uyuşturucu verdikleri yönünde ifade verdiler. Bu ifade üzerine tecavüze uğrayan genç kız da, tecavüzcüleri ile birlikte uyuşturucu davasının sanığı oldu.

22 yaşındaki B. G. ile 20 yaşındaki arkadaşı Ö. F., 22 yaşındaki İ. K. isimli genç kıza uyuşturucu vererek tecavüz ettiler. Karakola giden genç kız, iki erkeğin kendisine uyuşturucu vererek tecavüz ettiklerini söyledi.

Genç kızın şikayeti üzerine iki erkek bir süre sonra üzerlerinde uyuşturucu madde ile birlikte yakalandılar. İki zanlı uyuşturucu madde ticareti yapmadıkların, genç kıza da uyuşturucu vererek tecavüz etmediklerini iddia ettiler.

Genç kız ise kendisine uyuşturucu madde verilerek tecavüz edildiğini idda etti. Yürütülen soruşturma sonucunda iki erkek hakkında cinsel saldırı suçundan dava açıldı.

Şaşırtıcı gelişme, iki genç hakkında açılan uyuşturucu ile ilgili dava oldu. Savcılık, iki genç hakkında uyuşturucu madde ticareti yapmak, bulundurmak ve kullanmaktan dava açarken, tecavüze uğrayan genç kızı da bu davaya şüpheli sıfatıyla dahil etti.

Tecavüzcüler hakkında uyuşturucudan 6 yıldan 17 yıla kadar hapis cezası isterken, uyuşturuucu verilerek tecavüz edilen genç kız hakkında da uyuşturucu madde kabul etmekten yargılanmasını istedi. Savcı, genç kız İ. K.’nın 1 yıldan 2 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.

ETİKETLER: