SON TV

Bu otelin kapıları altından!

Taksim'de 300 milyon dolar harcanarak yapılan Park Bosphorus İstanbul Hotel 22 ayar altından yapılan çeşme, lavabo ve kapı kolları ile dikkat çekiyor.

Bu otelin kapıları altından!
  • Emlak
  • 27 Ekim 2013 11:11

CVK Grubu’nun Taksim Gümüşsuyu’nda tarihi Park Otel’in arazisi üzerinde 300 milyon dolarlık yatırımla yeniden inşa ettiği Park Bosphorus İstanbul Hotel kapılarını açtı. 2011 yılında CVK Turizm Grubu’na geçen Park Bosphorus İstanbul Hotel, tarihi Park Otel’in 82 yıllık geçmişine sadık kalarak inşa edildi.
Park Bosphorus İstanbul, manzarası, her biri özel olarak tasarlanmış ve büyüklükleri 50 ile 160 metre kare arasında değişen odalar, 1+1 ile 5+1 arasında değişen ‘exclusive suit’leri olmak üzere toplam 618 odaya sahip. Otel, 137 bin metrekarelik arazi üzerinde toplam 4 bin 500 metre karelik teras, 6 farklı konseptte hazırlanan yiyecek içecek bölümleri, 8 bin 500 metre kare SPA, wellness ve fitness merkeziyle ‘Delux Hotel’ klasmanında hizmet verecek. Otelde 560 kişi istihdam edilecek.
22 ayar altın kaplamalı muslukları 512 metrekare iç hacmiyle Türkiye’nin en büyük başkanlık süitine sahip olan Park Bosphorus İstanbul Hotel, dünya başkanlarını ve önemli iş adamlarını ağırlamaya da hazırlanıyor. Farklı hizmetleriyle dikkat çeken bu suitin geceliği 20 bin -30 bin Euro arası değişen fiyatlarıyla hizmet verecek. Otelin standart oda fiyatları ise 400 Euro’dan başlıyor.

Türk mimarısını andırıyor

Otel hakkında bilgi veren Halkla İlişkiler Uzmanı Esin Batal, yapının eski Türk mimarisini andırdığını ifade etti. Otel için özel bir alt yapı hizmeti kullanıldığını, çeşme, lavabo ve kapı kolları dahil pek çok yerde 22 ayar altın kullanıldığını ifade eden Batal, “Hitap ettiğimiz kitle A ve A artı. Özellikle yerli ve yabancı misafirler İstanbul ve Boğazı tanımak isteyince burada konaklamayı tercih ediyorlar. Standart oda fiyatları 400 Euro iken, devlet başkanlarının da kullanabileceği suitin geceliği 20 ile 30 bin Euro arasında değişiyor.” dedi.

ETİKETLER: