SON TV

Sevilay Yükselir’den Pavey’e özür

Sabah Gazetesi köşe yazarı Sevilay Yükselir köşesinde Şafak Pavey'den özür diledi

Sevilay Yükselir’den Pavey’e özür
  • Medya
  • 05 Kasım 2013 10:21

Sabah Gazetesi yazarı Sevilay Yükselir, başörtülü vekillerin Meclis’e geldiği gün bir konuşma yapan CHP’li Şafak Pavey hakkında sert açıklamalarda bulunmuş, “İsviçre de bir çocuğu kurtarmak için mi yoksa kocası terk ettiği için mi o trenin önüne atladı sormak lazım kendisine!” demişti.

YÜKSELİR ÖZÜR DİLEDİ

Köşe yazısında, “Bir fikir tartışmasına asla karıştırılmaması gereken bir söylentiyi boş bulunup dillendirdiğim için insani açıdan büyük bir azap içindeyim.” şeklinde bir giriş yapan Yükselir, devamında ise haklı olduğunu ifade edip, yazdığı tweet’in ise gaflet olduğunu vurguladı.

İşte Sevilay Yükselir’in özür yazısı:

“Bir fikir tartışmasına asla karıştırılmaması gereken bir söylentiyi boş bulunup dillendirdiğim için insani açıdan büyük bir azap içindeyim. Ve bu yüzden de çıktığım yolda aslında tek amacımın Şafak Pavey’in siyasi duruşunu eleştirmek olduğunu ispat etmek adına atacağım her adımın beni daha çok yaralayacağını fark ettim. Şunu gördüm ki iki gündür; ne kadar hakikatli, ne kadar hakkaniyetli olsam da, bir gaflete düşüp attığım o tweet Pavey ve onun siyasi duruşu ile ilgili yazacağım her satırı önyargıya mahkûm kılacak. Daha önce de dilemiştim kendisinden. Bir kez daha özür diliyorum. Evet. Ben büyük bir hata yaptım. Korkunç bir yanlışa imza attım. Bana yakışan bu yanlışı düzeltmek adına bir süre susmaktır bu konuda. Kalben yazdığım bu satırları kalp gözüyle okuyan herkesin beni anlayacağını ve affedeceğini umarak meseleyi burada noktalıyorum.”

ETİKETLER: