SON TV

O kanal artık Acun’un oldu

Acun Ilıcalı artık bir televizyon sahibi... TV8 pazarlığında el sıkıştı. MNG Holding Acun Ilıcalı'ya TV8'i satma kararı aldı.

O kanal artık Acun’un oldu
  • Medya
  • 07 Kasım 2013 16:19

Mehmet Nazif Günal, Acun Ilıcalı’ya TV8’i satmaya karar verdi. Ilıcalı ile Günal el sıkıştı. Pazarlık da bitti…

TV8 KAÇA SATILDI?

Acun Ilıcalı ile MNG arasındaki pazarlıkta geçen rakam 70-80 milyon dolar aralığındaydı. Son noktada kaça el sıkıştıklarını henüz bulunmiyor. Ama net olarak bildiğimiz bir bilgiyi aktaralım. Acun Ilıcalı kanalın başına gelecek ismi dahi belirledi. Bu kişi şu anda Star TV’de ve Ilıcalı’nın en has elemanı… İsmini bilsek de şu an için bunu açıklamayacağız. Şu anda hukuki prosedürler üzerinden geçiliyor. Acun Ilıcalı’nın ise kanalı almak için kredi başvurusunda bulunduğunu öğrendik.

ALO NAZİF KANALI ACUN’A SAT!

Yılın televizyon satışındaki bir özel detayı daha sizlerle paylaşalım. Mehmet Nazif Günal, TV8’i Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan gelen telefonla satma kararı aldı. Erdoğan’ın Günal’ı arayarak kanalı Acun’a vermesi için telkinde bulunduğunu öğrendik.

ACUN TV8’E DEĞİL, GÜNAL ACUN’A GİTTİ

Pazarlık sürecinden bir bomba detay daha… Kanalı almaya talip olan Acun Ilıcalı bu görüşmeyi kendi ofisinde yapmış. O MNG holdinge gitmek yerine holdingin Başkanı Günal, Acun Medya’ya giderek pazarlık masasına oturmuş.

TV8’DEKİLERE KÖTÜ HABER

Kötü haberi sona bıraktık… Acun Ilıcalı TV8’i aldıktan sonra neredeyse tamamen boşaltacak. Bomba ise haber merkezinde patlayacak. Zira TV8’de ana haber de dahil olmak üzere haber bülteni yayınlanmayacak. Aynı şekilde haber programları da bitirilecek.

ŞOV KANALI OLACAK

TV8 şov merkezli bir yayın politikasını benimseyecek. Acun Ilıcalı, şu an Star TV’ye yaptığı O Ses Türkiye, Survivor ve Yetenek Sizsiniz programlarını TV8’e taşıyacak. Bunun yanında Hülya Avşar’a da yeni bir şov programı yaptıracak.

ACUN’UN TV8 İLE İLGİLİ ASIL PLANI

Acun Ilıcalı bir medya patronu olmaktan çok para kazanma amacında. Asıl niyeti ise TV8’i satın aldıktan sonra kanalın ratingini yükseltip A grubuna çıkartarak bir kaç katı fiyata satmak.

ETİKETLER: