SON TV

Bodrum’da 5 kilo ağırlığında körek mantarı bulundu

Akaryakıt istasyonu görevlisi, 5 kilogram ağırlığında ve 50 santimetre çapında, 'körek mantarı' olarak bilinen mantar buldu.

Bodrum’da 5 kilo ağırlığında körek mantarı bulundu

Bodrum’da bulunan, yaklaşık 5 kilogram ağırlığında ve 50 santimetre çapındaki mantar görenleri şaşırttı.

Bodrum’un Yalıkavak beldesindeki bir akaryakıt istasyonunun müdürü Yakup Özcan, istasyonun etrafındaki su borusuna bakım yaptığı sırada 5 kilogram ağırlığında ve yaklaşık 50 santimetre çapında bir mantar buldu.

Özcan, “İstasyonun çevresinden gelen su borusunun bakımını yaptığım sırada, borunun etrafında böyle bir bitki gördüm. Ne olduğunu bilmediğim için istasyonda çalışan arkadaşlara espri olsun diye bulunduğu yerden kopardım. Meğer bulduğum şey Bodrum’un körek mantarıymış” dedi.

Bu türün Bodrum’da çok değerli bir mantar olduğunu hatta altın değerinde olduğu söylendiğini ifade eden Özcan, şöyle konuştu:

AFİYETLE YİYECEĞİZ

“Mantar olduğunu bilmediğimden dolayı kopartırken özen göstermedim ve büyük bir bölümü kırılarak yerinde kaldı. 5 kilogram ağırlığında ve oldukça büyük. Buraya gelen vatandaşlar mantarı görüp çok şaşırdı. Daha önce böyle bir şey görmedim, ilk kez karşılaşıyorum. Mantarı hem personelim hem de ben pişirip afiyetle yiyeceğiz.”

Bu arada mantar, istasyonun önündeki misafir bekleme bölümünde bir süre sergilendi. Yakıt almak için istasyona gelen vatandaşlar mantarı görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi. Mantarla fotoğraf çektiren bazı kişiler, ilk kez bu kadar büyük bir mantar gördüklerini söyledi.